У Полтаві може припинити роботу комунальна книгарня «Планета»

У Полтаві може припинити роботу комунальна книгарня «Планета», що поруч з палацом дозвілля «Листопад». Вже кілька років цей магазин є збитковим, виторг від книг не покриває боргів за тепло та електроенергію, не говорячи вже про заробітну плату і суму, яку завинили постачальникам. Про долю книгарні сьогодні йшлося на засіданні профільної комісії обласної ради. Подробиці – у сюжеті.

Борги комунального магазину «Планета» сягнули 200 тисяч грн. Вони, як зазначалося на засіданні профільної комісії обласної ради, накопичилися за кількома позиціями.

/Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
По книгам є борги перед видавництвами, по заробітній платі і соціальних відрахуваннях, а також по теплу і теплоенергії/

Майже 9 тисяч грн. комунальна книгарня заборгувала «Полтаватеплоенерго», ще 2 тисячі – «Обленерго», 40 тисяч – це борги по заробітній платі, а найбільша сума – 140 тисяч – гроші, які мають виплатити постачальникам книжкової продукції. Кілька років, зазначалося на засіданні, проблемами книжкового магазину ніхто не займався. Нині ж їх потрібно вирішувати негайно.

/Інна Авраменко, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та інформаційної сфери
Борги накопичуються, їх треба сплачувати, цим питанням ми будемо займатися на наступному тижні, щоб до сесії його вирішити і поставити на голосування/

Суму боргу планують компенсувати за рахунок здачі приміщення в оренду, зберігши при цьому напрямок діяльності. Прозвучала пропозиція використовувати квадратні метри і для проведення літературних заходів, також воно може слугувати прихистком для членів обласної спілки літераторів, які не мають офісу. Магазин, говорили на засіданні, потрібно залишити, а от керівника – змінити.

/Вікторія Пилипенко, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності
Кожного року більше 200 назв ми книжок видаємо, тут і великі зусилля ОР, якщо говорити про видання соціально значущої літератури. Усі книги ідуть на поповнення бібліотечних фондів, а цей магазин займався популяризацією місцевих авторів/

Нині приміщення магазину у занедбаному стані. Якщо вірити табличці на вхідних дверях, його вже ремонтують. Що буде з книгарнею завтра – покаже час.

Стрічка новин