Цими вихідними астрономи радять озброюватися біноклями та телескопами

Цими вихідними астрономи радять озброюватися біноклями та телескопами. У неділю мінімальної до Землі відстані досягне комета Каталіна. Її наближення, кажуть науковці, жодним чином не вплине на фізичний стан людей, проте може потішити любителей спостерігати за нічним небом.

Комету Каталіну американські науковці відкрили восени 2013 року. Щоправда, спочатку, говорять полтавські астрономи, її вважали астероїдом.

/Микола Тищук, науковець Полтавської гравіметричної обсерваторії
Вона була відкрита як астероїд, але, наближаючись до Сонця, стало зрозуміло, що це не астероїд, це комета. В чому різниця? Астероїд – це тверде тіло, це велика каменюка космічна. Комета – це згусток космічного каміння, і особливо – льоду/

При наближенні до Сонця космічне каміння нагрівалося, лід починав розтавати. Випарувана вода витягувалася у хвіст, що доводило приналежність Каталіни до комет. У листопаді минулого року вона максимально підійшла до Сонця. Нині – наблизилася до Землі. Микола Тищук на екрані монітора демонструє шлях Каталіни по небу. Наближення її у середині січня до нашої планети – досить умовне. Найменша відстань, на яку вона підійде до Землі, складає 108 млн км. Яскравість комети оцінюють у 5 зоряних одиниць. Проте неозброєним оком її, скоріш за все, побачити не вдасться.

/Микола Тищук, науковець Полтавської гравіметричної обсерваторії
Це на межі людського ока. Якщо в людини стопроцентний зір і вона знає, де цю комету шукати на небі, вона зможе її побачити. Але ми всі люди, тому її побачити можна або в бінокль, або в телескоп/

Аби відшукати Каталіну на зоряному небі у цей час, варто орієнтуватися на Ковш Великої Ведмедиці. У великі любительські телескопи її можна буде спостерігати аж до середини травня, коли комета підійде до найяскравішої зірки у сузір'ї Візничого Капелли.

Стрічка новин