В Україні від ускладнень після грипу померло більше 35 людей

Українці мруть від грипу. Болячка косить одеситів, киян та донеччан. У столичних школах із 16-го січня через недугу вводять карантин, обмежують і проведення публічних заходів. Яка ситуація у Полтаві – дізнавалися наші кореспонденти.

За матеріалами видання «Кореспондент», з 23 грудня по 12 січня від ускладнень після грипу померло 15 одеситів, зареєстровано і 4 летальних випадки у столиці та 17-ть – у Краматорську. У Києві через захворюваність в закладах освіти і охорони здоров'я вводять карантин. За даними міської санепідемстанції, у Полтаві причин для паніки немає, принаймні, якщо зважати на січневі показники.

/Олена Асаул, начальник епідеміологічного відділу Полтавського міськрайонного управління Держепідслужби області
Перевищення епідпорогових показників ми не спостерігаємо, захворюваність – на рівні минулого року, але на сьогодні ми маємо одного хворого на грип, це доросла особа, 29 років, в порівнянні з минулим тижнем йде зниження захворюваності на 22%/

У Полтаві серед хворих на гострі респіраторні інфекції 48% – діти. У групі ризику – і люди пенсійного віку та вагітні. Єдиним дієвим способом профілактики залишаються щеплення, на допомогу українцям – вакцини «ВАКСІГРИП» та «Джі Сі Флю».

/Олена Асаул, начальник епідеміологічного відділу Полтавського міськрайонного управління Держепідслужби області
В місті досить непогано проведена кампанія щодо щеплення, у нас щеплені медичні працівники, якщо порівнювати з минулм роком, то це більше у 2 рази/

Нині, говорять у санепідемстанції, циркулюють віруси грипу А і В, небезпечні своїми ускладненнями. На випадок епідемії у лікарняних закладах Полтави передбачили додаткові ліжка і медикаменти першої необхідності. Та поки що причин для хвилювання немає, підйом захворюваності сезонний: щоб перетнути цей рубіж, число хворих має зрости удвічі.

Стрічка новин