Висвітлювати діяльність Полтавської міської ради та виконкому стає все складніше

Висвітлювати діяльність Полтавської міської ради та виконкому стає все складніше. Принаймні, так думають журналісти нашої Студії, адже у 99 випадках зі 100 прохання про інтерв'ю закінчується відповіддю прес-служби «пишіть запит». Юристи вважають це показником непрозорості влади. Юлія Козіна – далі.

1 грудня 2015 року у Полтаві випав перший сніг. Інна Безугла хотіла дізнатися, чи готова Полтава до зими. Однак у відповідь вона почула «запит».

/Інна Безугла, журналіст
Традиційно нам розписують на 2 аркушах паперу, а відповіді немає. Ми запитували дуже прості речі, наприклад, скільки у Полтаві двірників, чи 1 грудня посипали, яка техніка працює, прибирає зупинки. Відповідь ми отримали лише на 1 запитання – скільки піщано-сольової суміші планується витратити цьогоріч, скільки заготовлено саме/

Інна до прес-служби міської ради направила запит повторно, адже потрібних їй відповідей не отримала. Однак, наступний лист її порадував не більше. Знову – лише 1 цифра. Окрім цього, Управління житлово-комунального господарства зазначає щодо решти питань, що у статті 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Юлія Іващенко сьогодні займалася темою травматизму в ожеледицю. Та відзняти необхідного відео не змогла.

/Юлія Іващенко, журналіст
Хочемо в травмпункт приїхати щодо сюжету.
- Будь-ласка, звертайтеся за всією інформацією в міськвиконком, в прес-службу. Запишіть, будь-ласка, телефон/

Та не номер їй потрібен, а відеоматеріал. У цей же час Марина Молька хотіла дізнатися, як проводять своє дозвілля діти на канікулах. Подзвонила до загальноосвітньої школи №37, вони перенаправили її в Управління освіти Полтавського міськвиконкому. Але там їй знову відмовили, адже не бачать необхідності у тому, щоб ми відвідували школи.

/Наталія Дорохова, начальник Управління освіти Полтавського МВК
- Звичайно. Абсолютно ми не бачимо необхідності, щоб ви відвідували школи.
- А чому?
- Тому що ви можете дізнатися, як проходить дозвілля, в музеї питайте. Поцікавтеся, як проводять діти дозвілля.
- Але ми ж ходимо на свята різні, коли нас школи запрошують.
- (КИНУЛА СЛУХАВКУ)/

Чому ми не можемо оперативно отримати інформацію з актуальних тем? З таким запитанням звернулися до прес-служби.

/Ольга Левченко, головний спеціаліст прес-служби Полтавської міської ради
На сьогоднішній момент дуже багато засобів масової інформації, які пред'явили посвідчення журналістів (дійсне, не дійсне і так далі), але вони вважають себе журналістами. Потім дуже важко, якщо журналіст або особа, яка представляється журналістом, випустила якусь інформацію (правдиву, неправдиву, достовірну чи ні, точну чи не точну, перекрутила слова чи ні) дуже важко потім добитися того, щоб цю інформацію спростували чи написали, що неповна, недостовірна і так далі, і її виправили/

На початку ж цього місяця Юлії Іващенко відповідали так.

/Ольга Левченко, головний спеціаліст прес-служби Полтавської міської ради
- Скільки техніки, яка може залучатися до прибирання вулиць.
- Юль, я тобі нічого не скажу такого.
- Чому?
- Тому що – інформаційний запит/

На думку адвоката Віталія Нікіпєлова, прозорість діяльності публічної влади та контроль за нею громадськістю та журналістами є необхідною передумовою ефективної і чесної влади.

/Віталій Нікіпєлов, адвокат
Якщо є нерпозорість, якщо є укривання якоїсь інформації, уникання від надання тієї чи іншої інформації, це завжди свідчить або про те, що є якісь зловживання і порушення законодавства, або воно само по собі створює передумови для цих зловживань, тому що там, де темно, там щось відбувається/

За неповну чи недостовірну інформацію, або ж і взагалі її відсутність, говорить адвокат, передбачена дисциплінарна, цивільно-правова, адміністративна і навіть кримінальна відповідальність. Однак, Студія «Місто» має надію, що до цього не дійде. Журналісти хочуть співпраці.

Стрічка новин