Тільки один українець зі ста збирався зустрічати Новий рік за кордоном

Тільки один українець зі ста збирався зустрічати Новий рік за кордоном. Статистикою діляться інтернет-ресурси. Решта співвітчизників надає перевагу звичній атмосфері: 70% на свята залишились вдома. Із тих же, хто і вирішив податися подорожувати, багато перейшли на патріотичний відпочинок. І пов'язано це не тільки з економічною складовою.  

Попри різні труднощі, українці все-одно відпочивають. Любов відзначати новорічно-різдвяні свята не змінюється. Звикли витрачатися, а потім жити скромно, розповідають полтавські менеджери з туризму. 2016-й – не виключення. Але пріорітети дещо змінились. Взагалі відмовлялись зустрічати Новий рік 6%українців. Більше половини – 71% – відзначали вдома. По 10 – з друзями і родичами. І лише один процент склали ті, хто вирішив поїхати за кордон на свята.

/Олена Кременецька, менеджер з міжнародного туризму
Потік спав дуже сильно. У відсотковому співвідношенні – на 40% саме тих, хто їздив за кордон. Раніше дуже користувались популярністю автобусні тури в Європу. Зараз змінився візовий режим: складніше відкривати візу, треба здавати біометрію, збільшився перелік документів у багатьох країнах. Це зупиняє людей також дуже багатьох/

Полтавські туроператори відзначають: відносно попередніх років відбувається переорієнтація: ті, хто могли дозволити собі дорогий відпочинок, тепер надають перевагу дешевшому. Наприклад, поїздки до Єгипту замінили на вітчизняні подорожі.

/Олена Кременецька, менеджер з міжнародного туризму
Дуже популярним було цьогоріч зустрічати Новий рік та Різдво в українських Карпатах. Багато хто їздив кататись на лижах, і так само – актуальні екскурсійні тури. Представляють різні види зустрічі Нового року саме в українських традиціях/

Полтавці, які надають перевагу екзотичному відпочинку, наприклад, в Єгипті, Тайланді, на різних островах, також є. Але все більше переходять на патріотичне дозвілля.
І є ще чимало місць, про які українці не знають. А екскурсії туди – просто чудові. Наприклад, навесні можна побачити, як цвітуть нарциси на Західній Україні. А неподалік від Полтави є цікавий замок у селищі міського типу Шарівка на Харківщині.

Стрічка новин