Атовці можуть залишитися без безкоштовного проїзду у громадському транспорті

Атовці можуть залишитися без безкоштовного проїзду у громадському транспорті. Справа – у державному бюджеті на 2016, який прийняли поспіхом о 4 ранку 25 грудня. У ньому визначили, що органи місцевого самоврядування самостійно вирішують за рахунок власних коштів, хто не платитиме в автобусах чи тролейбусах. Та деякі перевізники вирішили, що пільги взагалі скасовано. Як вирішували цю проблему в нашій області – дивіться у наступному сюжеті.

Новий рік – новий бюджет, а з ними – і нові правила. З початку 2016 деякі пільгові категорії громадян поки не можуть скористатися правом на безоплатний проїзд у громадському транспорті. До цієї когорти потрапили і учасники АТО, в яких виникло чимало запитань.

/Дмитро Пономаренко, голова Полтавської обласної філії ВГО «Товариство ветеранів АТО»
Чому не завжди надається пільговий проїзд? Чому тільки 2 пільгових місця вони виписують, хоча у законодавстві немає такого. Чому у міських і, навіть, приміських, обласних автобусах відмовляються брати при наявності учасника бойових дій посвідчення/

Та проблема не завжди у перевізниках.

/Тарас Лелюх, учасник АТО
Інколи навіть власники проблем не створюють, а на місцях – водії, кондуктори роблять такі проблеми/

Аби довести це – розповідають про експеримент. Зайшли в автобус, показали посвідчення. Кондуктор відповів, що 2 пільгові місця вже зайняті. Поговоривши з пасажирами, виявилося, що жоден з них правом безкоштовного проїзду не скористався. Зразковим містом під час обговорення назвали Харків. Звідти і до Полтави атовці дістаються безкоштовно, а у нас і зупинку проїхати не можуть.

/Петро Ворона, голова ГО «Всеукраїнська спілка ветеранів «Братерство батальйону «Фенікс»
Сьогодні ми повинні, перш за все, адміністрації подати гарантійний лист перевізникам, що упродовж місяця чи 2 вони возили, а їм відшкодуються це все. Ми повинні зробити консолідовану пропозицію, і на наступній сесії закласти кошти у бюджет на перевезення/

Третьою пропозицією стало створення пілотного проекту у нашій області – адресної допомоги на перевезення. Однак, представники облдержадміністрації відзначили, що вона ще потребує доопрацювання. Пільговий проїзд, обіцяють, обов'язково залишиться. Незручності – тимчасові.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Не була проведена профілактична робота, на жаль, це і дало збій. Через те, що перевізники, по слухам, пільги відмінили. Ніхто не відмінив. Ті 5 законів, відповідно до яких надаються пільги визначеним категоріям громадян, вони не відмінені/

У приклад поставили Гадяч, де місцева влада вже відреагувала і виділила 150 тисяч гривень на перший квартал цього року, аби пільгові категорії населення користувалися своїм правом.

Стрічка новин