Інспекція з благоустрою штрафує за неприбирання снігу та криги

Якщо біля магазину, підприємства чи іншої організації не розчищено сніг або лід – Інспекція з благоустрою має право стягнути до 1700 гривень штрафу. Рейди з виявлення порушників нині тривають вулицями міста. На одному з таких побували і наші кореспонденти.

Дехто з підприємців по вулиці Фрунзе свідомо ставиться до своїх обов'язків по прибиранню прилеглої території, а дехто – навпаки, ігнорує вимоги Правил благоустрою міста. Ось біля цієї аптеки на зупинці «Шевченка» вчасно не прибрали, в результаті сніг перетворився на крижану кашу. Її тепер доводиться довбати лопатою.

Фармацевт із аптеки говорить: прибирати немає чим. Лише ось така совкова лопата. Льодоруб чи інше приладдя не забезпечило керівництво з Харкова. Чому ж не розкидали, поки сніг не перетворився у льодову кашу, почули наступну відповідь.

/Наталія Нікітенко, фармацевт
У нас в санітарочки робочий день 4 години. Вона не може весь день розкидати сніг. Якщо ви бачили, то сніг йшов весь день. Більше не знаю, що вам сказати/

Натомість інспектору з благоустрою є що додати. Всі без виключення установи та організації, зазначає Олег Діденко, мають дотримуватися елементарних Правил.

/Олег Діденко, гол.спеціаліст Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом м.Полтави
Зобов'язані посипати сіллю. Територія має бути прибрана до твердого покриття, щоб забезпечити нормальний прохід для пішоходів/

Ось ця територія теж не почищена, хоча тут – активний рух пішоходів. За словами інспекторів, цей відрізок тротуару мала почистити пожежна частина.

/Олег Діденко, гол.спеціаліст Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом м.Полтави
На даний момент ми знаходимося біля пожежної частини №1. Територія перед нею пощичена, а тротуар залишився взагалі нещичений/

Запитати, чому так, пішли до начальника частини. Доки чекали керівника, рятувальники почали огороджувати територію, оскільки небезпека на пішоходів може чекати не лише на тротуарах, а з даху будинків. Тут висять величезні бурульки. Попереджуючу стрічку натягли, відтак пішоходам сюди – зась. Щодо тротуарів, то Василь Шрамко запевняє: територію мають прибирати орендарі, офіси яких знаходять в пожежній частині.

/ІНТЕРШУМ
Розмова з начальником ДПРЧ-1
- За договором оренди, хто за нею дивиться?
- Почитайте в договорі, там все написано буде
- Договір - це одне, але ж має бути зроблено
- Пішли до них, зараз запитаємо/

За прибирання тротуару має відповідати другий полтавський центр з надання безоплатної вторинної допомоги. На місці керівництва не було, але дівчина, яка сиділа в приймальні, запевнила: територію мають почистити. За 4 години ми знову навідалися сюди. Надворі вже йшов дощ, і людям ще важче стало йти до зупинки. Але робота з розчищення снігу, судячи з результатів, розпочалася нещодавно. Працює один хлопець. Не на камеру він говорить: яку територію має прибирати, не знає. Чиститиме, доки не скажуть «досить». За подібні порушення, зазначають в Інспекції з благоустрою, передбачений штраф. Для посадових осіб – від 850 до 1700 гривень, а на громадян, які мешкають в приватному секторі, – мінімум 340, максимум – 1360 гривень.

Стрічка новин