Громадські роботи як засіб додаткового заробітку

Громадські роботи як засіб додаткового заробітку. Торік до них долучилися близько півтори тисячі осіб, які перебувають на обліку в міському центрі зайнятості. Останні переважно виконували підсобну роботу на об'єктах соціальної сфери та займалися благоустроєм території міста. 

Доки одних цілком задовольняє статус безробітнього, інші шукають будь-який варіант додатково підзаробити. Таку можливість надає міський центр зайнятості. Поряд із постійним працевлаштуванням, ця установа займається організацією тимчасової зайнятості. У Полтаві вже декілька років поспіль влаштовують так звані «громадські роботи». Їхня суть полягає в тому, що людина, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, та отримуючи допомогу по безробіттю, може на короткий термін влаштуватися на суспільно корисну роботу.

/Юрій Парьоха, директор Полтавського міського центру зайнятості
Договір у нас укладається на місяць із закладами культури міста – Парк «Перемога», Музей Панаса Мирного, Музей історії Полтавської битви – і люди виконують там роботи з обслуговування території. Робота ця нескладна, звичайно, вона малооплачувана, це мінімальна заробітна плата, але це на якийсь певний момент – вихід із ситуації/

Торік на пропозицію взяти участь у громадських роботах відгукнулося близько півтори тисячі осіб. У міському центрі зайнятості відзначають: цей показник на 70% більший, ніж у 2014 році. До нього також увійшли особи, яких влаштовували на роботи тимчасового характеру. Про те, які посади користуються попитом у певну пору року, центр зайнятості інформують власники підприємств.

/Юрій Парьоха, директор Полтавського міського центру зайнятості
На 2-3 тижня треба їм на виконання якоїсь роботи людей. Вони надають ці запити, і в цей же час людина, перебуваючи тут (на обліку), зможе там себе матеріально підтримати/

Організацію громадських робіт у міському центрі зайнятості планують продовжувати і в поточному році.

Стрічка новин