Особливо уважними в негоду мають бути водії

Особливо уважними в негоду мають бути водії. Під час снігопадів в автомобілі необхідно мати елементарні предмети, які можуть врятувати в разі виявлення надзвичайної ситуації. Дехто з водіїв останніми вихідними це проігнорував, і як результат – опинився в снігових заметах. Вибратися звідти їм допомагали рятувальники та працівники «Облавтодору».

Це Дмитро Кустуров. Хлопець їздить на «Ланосі». У зимовий період, а особливо – в таких погодніх умовах з собою у багажнику возить так званий набір виживання. Ось це щітка-шкребок. Нею відгрібають з машини кригу та сніг.

/Дмитро Кустуров, автомобіліст
В разі, якщо застряв, так би мовити легка лопатка, аби в разі необхідності можна було відкопатися з снігу та виїхати самому. Так як в нас дороги «гарно» чистять, можна з легкістю відкопатися/

Коли ж у когось на дорозі або навіть у вас сів акумулятор, Дмитро радить возити ось такі проводи для прикурювання. Це допоможе завести автомобіль та рушити далі. А ще в багажнику, демонструє Дмитро, має бути трос. Він стане в нагоді як для самого водія, так і для інших учасників дорожнього руху, які застрягли в заметах.

/Дмитро Кустуров, автомобіліст
За останні дня три за допомогою троса витяг десь три людини. Це міцний трос 5-ти тонний. Людини три. Сам не застрягав, але заглох і просив одного таксиста прикурить, але він не захотів прикурити. А інший погодився/

Таких, як Дмитро, у снігових заметах цими вихідними було чимало. Особливо – на позаміських дорогах. Найчастіше в сніговий полон потрапляли водії вантажівок. Вибратися їм допомагали дорожники та рятувальники. За допомогою спецтехніки тягли машини. Протягом останніх днів, зазначають надзвичайники, із заметів вивільнили майже 110 автомобілів та 160 людей. «Облавтодор» за час негоди, говорять в структурі, висипав близько 8,5 тисяч тонн піщано-соляної суміші і щодня розчищалося 2,5 тисячі кілометрів доріг. Інколи навіть траплялося, що застаріла техніка ламалася на дорогах. Дорожники змушені були прямо в снігопади її ремонтувати.

/Павло Васильєв, фахівець із зв'язків з громадськістю та ЗМІ Служби автомобільних доріг у Полт.обл.
Дякуємо, що у водїв «золоті» руки, і вони або прямо на дорозі ремонтували, або приїжджали на базу, там ремонтували, і завдяки цьому вся техніка в повному обсязі вийшла на лінію/

Синоптики ж говорять: комунальникам ще рано розслаблятися: найближчими днями можуть йти дощі, а температура буде далеко несприятливою.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології
Температура повітря в нічні години знижуватиметься до 3-8 градусів морозу, а денна температура буде ближче до нульової позначки, десь 0-5 градусів морозу/

Водії ж наголошують: на дорогах необхідно не бути байдужими, і в критичних ситуаціях допомагати колегам за кермом, оскільки проблеми в негоду можуть виникнути в кожного.

Стрічка новин