Вертепи, колядки, коза і дощ

Вертепи, колядки, коза і дощ. Так пройшли Різдвяні свята у нас в місті. Не дивлячись на негоду, яка вирувала декілька днів поспіль, творчі колективи Полтавщини влаштували фестиваль театралізованого вертепного дійства «Різдвяна феєрія».

Свято-Успенський собор приймає гостей. На Різдвяні свята сюди з'їхалися театральні колективи з усієї області. Полтавська єпархія Української православної церкви Київського Патріархату спільно з управлінням культури облдержадміністрації та «Командою небайдужих» організували фестиваль вертепного дійства. Приїхати мало 25 колективів, але через негоду з'явилося менше. Та все ж ключові фігуранти, зазначають організатори дійства, таки дісталися Полтави.

/Валентина Вождаєнко, заступник начальника управління культури Полтавської ОДА
Гадяцьке училище культури найперші приїхали, не дивлячись на погоду. Вони вже тут. Наша славна «Лтава» Полтавського будинку культури вже тут. Знаменитий та всіма улюблений ансамбль «Полтава» обласної філармонії вже тут. Славний колектив із Ковалівки приїхав. Це так приємно, там стільки діточок гарнесеньких/

Ось і вихованці Гадяцького училища культури. Стоять першими в Свято-Успенському соборі.

/колектив Гадяцького училища культури ім.І.Котляревського
В нас буде ціла програма. Будемо колядувати-щедрувати, ціла театральна постановка, як раніше колядували разом із козою із циганами/

Разом з усіма іншими колективами співають відому колядку.

Після цього – прямують на Театральну площу. Надворі слизько та мокро, але погода не стоїть на заваді творчості. З гарним настроєм та колядками йдуть ділитися з полтавцями. На головній сцені міста кожен колектив демонстрував програму, яку привіз із собою. Один з найпопулярніших героїв – українська коза.

Фестиваль «Різдвяна феєрія» на Полтавщині пройшов вперше, та організатори запевняють: наступного року дійство пройде у ще масштабнішому форматі.

Юлія Івщенко

Стрічка новин