Не втрачайте пильності на свята! – попереджають полтавські правоохоронці

Не втрачайте пильності на свята! – попереджають полтавські правоохоронці. Уже в новому році поліцейські фіксують від 30 до 50 крадіжок щодня на території Полтавської області. Доки ми розважаємось – для крадіїв це золотий час. Елементарна неуважність вже коштувала багатьом і грошей, і особистих речей. Як не зіпсувати собі гарного новорічного настрою, а також де і кого може чекати небезпека, вирішили нагадати наші кореспонденти.

Одним свята - іншим робота. У новому році злодії вже здійснили більше 200 крадіжок різної форми власності. І це тільки заявлені правопорушення на території Полтавської області. Різдво та старий новий рік, радять поліцейські, - це додаткові приводи бути уважнішими. Більше половини від усіх зареєстрованих злочинів становлять крадіжки, тож навіть до колядників та щедрівників варто придивитись уважніше. Досвід минулого року показав: кілька секунд злочинцям вистачає для того, аби поцупити залишені на видноті гроші, мобільні телефоні, сумочки, гаманці.

/Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області
Намагайтеся контролювати людей, які приходять до вас не тільки з метою колядування - щедрування, а й тих, які приходять до вас у ці святкові дні під приводом комунальних служб, ретельно перевіряйте цих людей. Оскільки на території області фіксуються випадки/

Під прицілом злодіїв у першу чергу опиняється житло без нагляду: гаражі та дачі, які взимку надовго залишають без провідування, і квартири. Якщо ви збираєтесь у гості - задумайтесь. За фінансової можливості встановіть нагляд охоронних структур. Але можна скористатись іншою порадою.

/Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області
Звертайтесь до своїх сусідів, до своїх родичів, аби вони перебували у вашому помешканні. Якщо немає такої можливості - періодично навідувалися, демонстрували життєдіяльність у вашому помешканні: вмикали світло, вмикали гучно радіо, можливо, телевізор/

Не варто забувати і про звичайне закривання дверей на ключ, коли відлучаєтесь на кілька хвилин. На першому поверсі поліцейські радять обов'язково становлювати решітки на вікна.
Будьте пильними і поблизу ялинок: кишенькові злодії також не дрімають.
Якщо біда таки трапилась, поліція дає головну пораду - одразу телефонуйте на 102 - оперативність, яку обіцяють за 3-5 хвилин, відіграє головну роль у покаранні винних.
І не забувайте: крім усього вищезазначеного найбільш уразливими перед злочинцями залишаються одинокі жінки та особи у стані алкогольного сп'яніння.

Стрічка новин