1 день СІЗО – 2 за гратами

1 день СІЗО – 2 за гратами. За такою схемою, починаючи з цього року, будуть рахувати строк відбування покарання у вигляді позбавлення волі. Які ще новинки кримінальної галузі у 2016 – дивіться у наступному сюжеті.

З 1 січня набрала чинності конвенція Ради Європи «Медікрім». Україна увійшла до п'ятірки перших з 24 країн, хто її ратифікував. Вона передбачає кримінальну відповідальність за умисне виробництво медичної продукції, а також їх фальсифікацію; за умисне постачання і торгівлю фальсифікованими лікарськими засобами та за підробку документів.

/Олександр Лемешко, юрист
В Україні сьогодні 17 тисяч аптек. За останній рік їх збільшилося на 600. Тобто, це дуже потужна сфера. І, відповідно, ця конвенція стосується обмеження обігу фальсифікованих лікарських засобів, врегулювання цінових питань, якості, сертифікації/

Тож ця конвенція разом з іншими законопроектами, на думку юриста, дозволять врегулювати фармацевтичну діяльність та медичну практику на іншому якісному рівні. Новим у 2016 стане і застосування так званого Закону Савченко. Відповідно до нього, для засуджених не тільки враховується строк перебування в СІЗО, а й відбувається його подвоєння під час відбування покарання у вигляді позбавлення волі.

/Олександр Лемешко, юрист
Відверто кажучи, мова йде про приховану, а, можливо, і не приховану амністію. Зараз велика кількість осіб, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, будуть звільнятися, адже у значної частини строк перебування в СІЗО перебільшує або дорівнює строку призначеного покарання у разі його подвоєння/

Хоч судова система і досить швидко відреагувала на прийняття закону та надала роз'яснення, на практиці ж у 2016 буде вдосталь проблем з застосуванням цієї норми.

Стрічка новин