У віруючих зараз Святвечір напередодні Різдва Христового

У віруючих зараз Святвечір напередодні Різдва Христового. Цієї ночі, за біблійними переказами, народився Ісус. Православні збираються на родинну вечерю, а у храмах вночі ітимуть Богослужіння. 

Одне із найрадісніших і найбажаніших свят для віруючих – на порозі. Народження Христа православні вшановують 7 січня, 6 увечері збираються за столом. На ньому має бути 12 страв рослинного походження, бо в день перед Різдвом встановлено суворий піст.

/Андрій Твердохліб, священик, учитель психології та християнської етики
Ні вино ще, наприклад, ні риба не дозволяються. В основному кутя - це варена пшениця з медом, іноді рис. У кожній області України дещо своя традиція/

А ще цього вечора згадують про свої обітниці перед Богом хрещені батьки - за традицією на Різдво вони зустрічаються зі своїми хресниками. На Полтавщині у Святвечір, коли зійде перша зірка, колядують. У день Різдва 7 січня православні вшановують Богонемовля. За євангельськими переказами, Христос народився у печері, куди пастухи заганяли худобу. Першими йому прийшли поклонитися пастухи - їм про народження Спасителя сповістив Ангел. Потім навідалися волхви - учені мудреці, які вивчали зоряне небо. Їм була явлена зірка, яка привела до Немовляти. Вони принесли Новонародженому дари - золото - як царю, ладан - як Богу, і смирну - пахучу олію - як смертній людині. Усе це відображено на картинках вертепу - його встановлюють у кожному храмі та в родинах віруючих.
У Церквах на Різвдо - урочисті богослужіння. У першу чергу перед святом віруючі намагаються примиритися з ближніми та позбутися душевного негативу.

/Андрій Твердохліб, священик, учитель психології та християнської етики
Бажаємо духовного здоров'я, земного здоров'я, щоб у мирі і спокої ми провели цей Новий рік/

Стрічка новин