Майданівець та боєць батальйону «Айдар» видав дитячу книгу

«Уроки мужності» – майданівець та боєць батальйону «Айдар» видав дитячу книгу. Микита Кашницький узявся писати, коли народився син. Каже: на той час не було жодної дитячої книжки про Україну. Олена Ляшенко – далі. 

У Єви тато – справжній письменник. Книга, яку він видав нещодавно, поки незрозуміла для 5-річної дитини. «Уроки мужності» адресовані більше підліткам. Зате дівчинка охоче гортає іншу – «Пригоди Пухнастика і В’юнка», писану набагато раніше для її старшого брата.

/Микита Кашницький, дитячий письменник
Коли я починав писати першу книжку, ця книжка, «Пригоди Пухнастика і В'юнка» про двох галченят, які в Києві народилися, шукали море, поштовхом стала неможливість знайти книжку про Україну. Ані на Петрівці, ні по магазинах, у мене народилася дитина, я хочу почитати їй книжку про Україну, і я її не бачу/

/Єва, донька письменника
Тату, ти ж не тільки книжку читаєш, ти ще показуєш, як лікувати людину/

Росіянин за походженням, Микита Кашницький вважає себе українцем. Він стояв на Майдані, рівно рік тому був під Щастям у складі батальйону «Айдар», спеціально для мобілізованих створив ось такий посібник із домедичної допомоги за стандартами НАТО. Його «Уроки мужності» писані із життя. Книга побачила світ у грудні, в київському видавництві Самміт Книга. Автор каже: бути письменником в Україні важко.

/Микита Кашницький, дитячий письменник
Нікому не цікаво займатися українською книжкою, яку ніхто не знає. Є «Гаррі Потер», є «Сутінки», про які вже зняті фільми, і краще їх продавати, тому що на них можна заробити гроші.
- Гаррі Поттера я дивилася фільм...
- Правильно, але ж українського Гаррі Потера немає..Немає українського героя. І хто про це напише, і хто потім буде займатися розкруткою?/

Книга вийшла невеликим, поки що пробним накладом, буде перевидання. Якщо «Пригоди В'юнка і Пухнастика» уже не купиш ніде, то «Уроки мужності» можна придбати через інтернет. Вони розраховані на середній і старший шкільний вік. Усього – 5 історій – починаючи від античності до українського сьогодення. Одна з історій – про матір, розказана знайомою письменника. Автор каже: у людській природі нічого не змінюється, а події минувшини можна читати як прогноз на майбутнє.

/Микита Кашницький, дитячий письменник
Коли я цю книжку написав, у мене було таке враження, що взагалі історії немає, є тільки сьогодення/

Стрічка новин