Поблизу автовокзалу роздають безкоштовний чай та печиво

40 пунктів обігріву на Полтавщині готові прийняти тих, хто замерз і потребує допомоги. В Полтаві такий намет працює лише один – поблизу автовокзалу. Цілодобово рятувальники забезпечують тепло в пункті обігріву, та за вашим бажанням можуть пригостити чаєм з печивом.

Пункт обігріву в Полтаві розташований по вулиці Великотирнівській, поблизу пожежної частини. Надворі – до мінус 20, а всередині – буржуйка, в якій горить вогонь. Надзвичайники підкидають дрова, аби відвідувачам було не холодно. Сьогодні людей не густо: рятувальники та журналісти. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Віктор Стеблянко розповідає, які взагалі бувають пункти обігріву.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань НС Полтавської ОДА
Пункти обігріву бувають, як оцей мобільний, які розгортаються ДСНС, а також стаціонарні. Як правило, це в лікарнях або державних установах/

Нині на Полтавщині розгорнули 40 пунктів. За 5 днів їх відвідало трохи більше 30 людей. Намети розгортають на прохання органів місцевого самоврядування або державних адміністрацій. Цей пункт розгорнули на прохання Октябрського райвиконкому. Фінансується теж за рахунок органів влади.

/Андрій Собакар, фахівець з оперативного реагування ДПРЧ-4 ГУ ДСНС Полтавщини
Районний відділ соціального захисту забезпечує наш пункт обігріву. Вони нам пропонують чай, печиво, варення. Хто замерз, може прийти до нашого пункту обігріву та випити гарячого чаю з печивом/

У спеціальний зошит записують тих, хто відвідав намет. Більшість відвідувачів, зазначають надзвичайники, – люди, які потрапили у скрутну ситуацію. Комусь ніде жити, хтось спізнився на автобус, а дехто просто замерз. Не дивлячись на сильні морози, говорить Віктор Стеблянко, постраждалих від мінусових температур немає.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань НС Полтавської ОДА
В цьому році постраждалих від переохолодження немає. В минулому році постраждало 54 людини. Жодна не загинула. 2014 рік був менш сприятливий, більш холодним. 40 людей постраждало, а 3 людини загинуло, на жаль/

Надзвичайники закликають полтавців не бути байдужими і не залишати людей в біді. Якщо ви зустріли когось замерзлого надворі, обов'язково заведіть цю людину до будь-якого теплого приміщення.

Стрічка новин