Молодь та жінки були найактивнішими шукачами роботи у 2015 році

Молодь та жінки були найактивнішими шукачами роботи у 2015 році. Таку статистику наводять у Міському центрі зайнятості. Минулий рік видався нелегким для цієї служби та економіки країни вцілому. Проте в деяких показниках співробітники Центру зайнятості досягли успіху. Більше про них розкажуть наші журналісти.

Пошуки роботи приводять до міського центру зайнятості в середньому більше ста людей щодня. Торік тут допомогли із працевлаштуванням майже 5 тисячам осіб. Пріоритетними, розповідає директор установи Юрій Парьоха, у 2015-ому залишалися робітничі професії. У фаворі, як і в попередніх роках, – кухарі, слюсарі, фрезерувальники. Серед людей, які зверталися за послугами до Центру зайнятості, переважно молодь та жінки. Обираючи з-поміж запропонованих вакансій, шукачі роботи перш за все зважають на рівень зарплатні.

/Юрій Парьоха, директор Полтавського міського центру зайнятості
На сьогодні пропозиція зарплати не настільки висока, враховуючи інфляційні явища, які відбуваються, вона досить низька – це від мінімальної і до 2,5 тисяч гривень. Інколи три і більше тисяч, але таких вакансій дуже мало, і задовольнити всіх бажаючих ми ними не можемо/

На вакансії з високою зарплатнею торік, продовжує Юрій Парьоха, традиційно претендували і внутрішньо переміщені особи. Це фахівці пояснюють тим, що у регіонах, з яких вони приїхали до Полтави, за аналогічну у нашому місті роботу отримують більші гроші. З так званими переселенцями центр зайнятості почав працювати ще у 2014-ому. Нині, кажуть, вже можна говорити про певні результати цієї взаємодії.

/Юрій Парьоха, директор Полтавського міського центру зайнятості
В даний час у нас майже на 2/3 кількість внутрішньо переміщених осіб зменшилася, тобто ми змогли знайти роботу. Ми співпрацюємо з громадською організацією «Небайдужі жінки Донбасу», які також звертаються до нас, ми намагаємося підібрати роботу. Якщо немає постійної, то громадські роботи або інші роботи тимчасового характеру. І на даний час у нас 82 особи тільки перебуває на обліку/

Крім цього, у минулому році Центр зайнятості продовжив видавати ваучери для підтримання конкурентно-спроможності на ринку праці осіб старше 45 років. У 2015-ому їх отримали 46 осіб.

Стрічка новин