П'яні дорослі та хворі діти – як Новий рік відзначили лікарі

Температура у дітей, замерзлий безхатченко та побитий водій «швидкої»: у лікарів – свої підсумки святкових днів. Історії чули наші кореспонденти.


/ІНТЕРШУМ
Центр екстреної медицини слухає. Що у вас сталося?/

Комусь – відпочинок, а тут – робота в режимі нон-стоп. Майже уполовину більше викликів підраховують на станції екстреної допомоги за новорічні вихідні. Це пояснюють тим, що не працювали або працювали скорочено інші медичні установи. Багато пацієнтів на свята – дітей із температурою. Медики кажуть: їх часто викликають у паніці, коли екстрена допомога не потрібна, і цим відволікають від справді тяжких випадків.

/Лариса Мірошниченко, заступник головного лікаря Станції екстреної медичної допомоги м. Полтави
Дитинка 3 років, виклик був записаний, температура 39,9. На жаль, всі бригади були зайняті, бригади виїздили на виклик – не заїжджали на швидку допомогу, їздили з одного виклику на інший. І поки до цієї дитинки через 28 хвилин виїхала бригада, нам перезвонили разів 15, нас тут і звільняли... Терміново потрібно було опинитися біля цієї дитинки. Насправді температура виявилася 37,5/

А ще цей Новий рік вони запам'ятають завдяки нетверезим пацієнтам. До одного такого бригаду викликали співчутливі полтавці.

/Лариса Мірошниченко, заступник головного лікаря Станції екстреної медичної допомоги м. Полтави

Чоловік був у алкогольному сп'янінні, мороз, безумовно, його потрібно було госпіталізувати. Але при погрузці в автомобіль допомагав і водій медичним працівникам. Цей громадянин в алкогольному сп'янінні, він побив водія, у нього струс головного мозку/

Загострення хронічних хвороб, температура у дітей та аварії на дорозі – це основне, куди кликали «швидку» полтавці. Попри значні мінуси на термометрі, кажуть медики, обморожень небагато. І рекомендують пам’ятати, чого не слід робити в сильний мороз. Розпивати алкоголь – пункт перший.

/Людмила Ткачук, старший лікар зміни Станції екстреної медичної допомоги м.Полтави
Виходити на вулицю, не обробляючи відкриті ділянки шкіри жирними мазями. Якщо раптом виникло обмороження або переохолодження, постаратися зайти у тепле приміщення, якщо заходите додому, і у вас дуже сильно болять руки чи ноги у зв'язку з тим, що ви були на морозі, обов'язково треба прийняти теплі ванни/

Розтирати змерзлі руки-ноги, кажуть лікарі швидкої, не можна. Якщо шкіра набула синюватого кольору – слід звернутися до медиків.

Стрічка новин