Кожного 1 січня традиційно набирає чинності безліч законів

Кожного 1 січня традиційно набирає чинності безліч законів та підзаконних нормативно-правових актів. Цього року Верховна Рада також потішила українців нововведеннями. Як мінімум – народні депутати прийняли до Нового року державний бюджет. Відповідно до нього, для прикладу, мінімальна зарплата зросте з 1 травня до 1450 гривень, а з 1 грудня підніметься ще на 100 одиниць. Чого окрім цього чекати полтавцям у 2016 – дізнавалася Юлія Козіна.

У Новий рік – з новими документами. З 1 січня набуло чинності законодавство про електронні паспорти. Оновлені посвідчення громадян вже встигли ознаменувати одними з найпрогресивніших в Європі.

/Олександр Лемешко, юрист
Я вбачаю тут намагання прадставників влади об'єднати інформацію про соціальне страхування, медичну карту, посвідчення водія, електронний паспорт в, скоріше за все, єдину систему. І це нормально, тому що документів дійсно багато, а це буде спрощувати механізми/

Новий закон про держслужбу дозволить працювати значній категорії населення за покращеними стандартами. А для бажаючих обзавестися 4-колесним другом створені необхідні умови – відміна імпортного мита при ввезенні електромобіля. Окрім цього, віднедавна у нас на зміну зони вільної торгівлі з Росією прийшли аналогічні відносини, але вже – з Європейським Союзом.

/Олександр Лемешко, юрист
Зона вільної торгівлі з Росією надзвичайно обмежена. Національний товаровиробник вимушений шукати шляхи. Тому, відповідно, оцей напрямок ЄС – більшість потужних підприємств орієнтуються саме на це, з одного боку. З іншого, ми втратили Росію, Росія втратила нас. Тому, на мою думку, ця торгова війна викличе контрабанду/

Зачепили зміни і пукти обміну валют. Щодо них стали жорсткішими вимоги Національного банку України. Тепер, за словами юристів, їх кількість може й зменшитися, але послуги вони надаватимуть кращі.

Стрічка новин