У Новий рік – з новими бажаннями!

У Новий рік – з новими бажаннями! Вдосталь загадати найпотаємніше полтавці можуть в ніч з понеділка на вівторок. Саме у цей час жителі Північної півкулі спостерігатимуть метеорний потік Квадрантиди, пік якого цього року припав на 3 січня. Більше про це та інші небесні явища, які можна побачити найближчими днями, дивіться у наступному сюжеті.

Кожен рік початок січня у астрономів різних країн супроводжується спостереженням за метеорним потоком Квадрантид. Це небесне явище виникає традиційно з 2 по 4 число. Дивлячись на небо, говорить науковець Микола Тищук, зазвичай люди думають, що падають зірки. Насправді – це не так.

/Микола Тищук, молодший науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії
Насправді, це космічне каміння, яке перетинає орбіту нашої планети, входить в її атмосферу з величезними швидкостями, і від цього космічне каміння плавиться. Від цього плавлення світиться воно/

Найбільша швидкість, яку може розвивати метеорний потік, – близько 41 км за секунду. Його потужність, продовжує Микола Тищук, з року в рік змінюється. Буває, що за годину можна побачити більше 100 метеорів, які падають. З понеділка на вівторок астрономи радять вдивлятися у зоряне небо у другій половині ночі. А от 9 січня ближче до 6 години ранку можна побачити ще одне цікаве небесне явище – «поцілунок планет».

/Микола Тищук, молодший науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії
Венера і Сатурн, рухаючись навколо Сонця, будуть видимі з Землі як одне ціле. Вони сполучаються. Напередодні 8 числа чи наступного 10-го ми будемо бачити, що ці планети – окремі дві яскраві зірочки, а 9 січня вони сполучаються/

Метеорний потік з Землі можна спостерігати неозброєним оком. Безхмарне небо у січні сприяє цьому.

Стрічка новин