У Полтаві жінка порізала собі горло, щоб інсценувати грабіж

25-річна жінка повідомила правоохоронцям, що невідомий чоловік підійшов до неї ззаду, підставивши ніж під горло, забрав жіночу сумку з грошима та особистими речами. На підтвердження своїх слів потерпіла показала порізи на горлі від ножа.
Відділення поліції в Київському районі міста Полтави за даним фактом розпочало кримінальне провадження за статтею 187 Кримінального кодексу України (розбій).
З метою встановлення особи злочинця керівництво відділення поліції розробило комплекс слідчо-оперативних заходів. Серед першочергових – переглянути відео з камер спостереження, які встановлені на приміщеннях в районі скоєння нападу. На цьому етапі і сталося найцікавіше.
«Безпосереднє місце скоєння нападу на жодній з відеокамер не було зафіксоване, – розповідає начальник відділення поліції в Київському районі Полтави Сергій Махно. – Однак, на відео з інших камер, де була зафіксована потерпіла, ми побачили неправдивість інформації, яку вона нам повідомила».
Жінка одразу зізналась, що історію з нападом вигадала. Причина - боялась повідомити батькам про те, що витратила усю отриману за попередній місяць зарплату, і через це їй нічим заплатити за оренду квартири. Для більшої правдоподібності на горлі зробила порізи канцелярським ножем.
Зважаючи на подібні обставини, відносно псевдопотерпілої відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 383 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину). Санкція статті передбачає покарання у виді виправних робіт на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців, а також обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на строк до двох років.

За матеріалами відділення поліції в Київському районі міста Полтава

Стрічка новин