Під Новий рік у Полтаві... почали нестися страуси

Під Новий рік у Полтаві... почали нестися страуси. Красиве темно-зелене яйце вагою трохи більше 400 грамів знайшли у вольєрі відомого на всю Україну ему Кабула із зони АТО та його подружки. Подія сталася в еколого-натуралістичному центрі. 

В інших зоопарках України ему несуться у лютому-березні. Молода страусиха Полтавського еколого-натуралістичного центру вирішила почати раніше. Під новий рік, якраз як ударили морози. Доглядальниці забрали довгожданий сюрприз до теплиці.

/Інтершум
Треба обов'язково їх забирать, щоб вони не замерзли/

Це перші так звані «здобутки» тутешніх ему. Пташенят висиджуватиме батько – мабуть, найдбайливіший з усіх тат світу.

/Марія Валюх, завідуюча відділом сільського господарства Полтавського еколого-натуралістичного центру
Чекають, поки в гнізді буде 4-5 яєць, тоді він уже сідає і висиджує яйця. Висиджує 43-50 днів і доглядає за своїми пташенятами він до дорослого віку/

Майбутнього батька звати Кабул – таким був позивний кіборга з Полтави, який підгодовував його під Донецьким аеропортом. Валерій Боняківський загинув, а страуса перевезли до нашого міста волонтери – це ініціювала мама бійця рік тому. У зоні АТО солдати називали Кабула «Федя», не знаючи, якої він статі. Що страус – «хлопчик», визначили уже спеціалісти у Полтаві. І дуже зраділи: у еколого-натуралістичному центрі якраз планували купити нареченого для двох дівчат-ему. Влітку Федя-Кабул обрав собі пару – дуже ревниву страусиню. За сіткою по сусідству живе конкурентка. Працівниці розповідають: часом вона дістає прочухана від «законної».

Стрічка новин