Антимонопольний комітет оштрафував приватний ЖЕК на 17 тисяч гривень

Обласне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало товариство «Управлінська житлова компанія» на 17 тисяч гривень. Санкції застосували за зловживання монопольним становищем на ринку надання послуг з утриманням будинків. Без погодження з виконавчим комітетом міської ради приватний ЖЕК підняв тарифи на свої послуги, подекуди – у два рази.

До обласного відділення антимонопольного комітету звернулися мешканці будинків, які користуються послугами приватного ЖЕКу «Управлінська житлова компанія». Вони заявляли, що їм неправомірно підняли тарифи. АМКУ провів необхідні дослідження. З'ясували, що є порушення під час формування тарифів.

/Володимир Оніщенко, голова територіального відділення АМКУ у Полтавській області
Завищена вартість прибирання прибудинкових територій за рахунок того, що тієї кількості двірників, які закладені в тарифах, її просто немає. У них занижені квадратні метри, і навантаження на одного двірника за рахунок цього збільшена/

Тобто реально нікому працювати. Із 28 працівників, говорить Володимир Оніщенко, 12 робітників – це адмінапарат, і лише решта – обслуговуючий персонал. Крім цього, продовжує Володимир Оніщенко, з'ясувалося, що міськвиконком не погодив ці тарифи і вони були введені самостійно. Директор «Управлінської житлової компанії» це не спростовує. Говорить: вони змушені були піти на це, в інакшому випадку на структуру чекало б банкрутство.

/Михайло Тарасенко, директор ТОВ «Управлінська житлова компанія»
Ми прийняли рішення свідомо з першого вересня підняти тарифи по тим розрахункам, які ми подавали до виконавчого комітету, але вони дійсно були не погоджені. Я погоджуюся з Антимонопольним комітетом, я визнаю, що ми порушили закон, але питання в тому, що ми це зробили вимушено/

Основна причина таких дій, зазначає Михайло Тарасенко, в тому, що комунальним підприємствам відшкодовують витрати, а приватним, таким як «УЖК», – ні.

/Володимир Оніщенко, голова територіального відділення АМКУ у Полтавській області
У нас були зовсім інше бачення суми штрафу, але ми розуміємо, що вони ляжуть на плечі споживачів. Вони надали нам листа від 8 грудня, де повністю визнають свої порушення, беруть на себе зобов'язання протягом двох місяців привести у відповідність тарифну політику/

Попрацювати є над чим, впевнений Володимир Оніщенко. Оскільки тарифи подекуди підняті у два рази. Так у будинку по вулиці Чорновола 2Б з однієї гривні підняли до гривні 76 копійок, по вулиці Леніна, 61 – з 90 копійок – до гривні 65, по вулиці Жовтневій, 50 – з 91 копійки до 1 гривні 82. До кінця січня 2016 року ТОВ «УЖК» має подати нові скориговані тарифи на погодження до міської ради. Антимонопольний комітет в свою чергу направив лист з рекомендацією погодити цей тариф.

Стрічка новин