Голова Полтавської ОДА Валерій Головко звітував про результати роботи у році, що минає

Голова Полтавської обласної адміністрації Валерій Головко звітував про результати роботи у році, що минає. За його словами, децентралізація неминуча, і лише вона здатна подолати корупцію. Загалом, губернатор задоволений тим, як у регіоні реабілітують учасників АТО, а от рішення депутатів обласної ради щодо відставки уряду Яценюка не підтримує. Марина Молька – далі.

Кінець року – пора звітуватися про зроблене, особливо, якщо мова йде про виконавчу владу. 2015-й, за словами губернатора Валерія Головка, був складним, здебільшого – через події на Сході України. Провал останньої хвилі мобілізації, говорить чиновник, – перш за все недопрацювання військових комісарів. Щодо структурних підрозділів адміністрації, запевняє: для атовців робили все, що могли.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Вони одночасно отримали і відпочинок, і лікувальну реабілітацію, і статус учасників АТО, виплати з державного і обласного бюджетів. Цією програмою було передбачено 7,5 млн., ці гроші були використані 100%/

Увійде в історію рік, що минає, і завдяки розпочатій децентралізації, яка триватиме й надалі. З фонду регіонального розвитку під проекти обласної власності та об’єднаних громад спрямували 142 млн грн. Передбачили і один мільярд гривень на інфраструктурні проекти в громадах. За підрахунками, кожна отримає по 7-8 млн грн.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Ми кажемо сьогодні про передачу повноважень місцевим громадам, про передачу коштів, це абсолютно правильно і єдиний вихід із ситуації, що склалася в Україні. Не потрібно нічого вигадувати: громада заробляє гроші – громада їх використовує/

На запитання ЗМІ щодо невдоволення народу нинішньою владою очільник Полтавщини відповідає неохоче. Не підтримує він і рішення депутатів обласної ради стосовно відставки Уряду Яценюка.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Я не вважаю правильним прийняття рішення радою обласного рівня щодо оцінки діяльності уряду в форматі ініціювання відправки у відставку/

Запитали у Головка і про стосунки з мером Полтави Мамаєм. За словами губернатора, особистої неприязні у нього немає, у планах – налагоджувати ділові відносини, тільки так можна досягти результатів. Валерій Анатолійович висловив сподівання, що 2016-й буде мирним як для Полтави, так і для України вцілому. Хоча труднощів вистачає: реформи проводять не так швидко, як хотілося б, а вітчизняну промисловість спіткала криза (бракує державних замовлень і ринків збуту). Досі немає і остаточної редакції державного бюджету, через що не можна отримати відповіді на багато запитань.

Стрічка новин