120 років тому людство вперше почуло про кінематограф

120 років тому людство вперше почуло про кінематограф. Завдяки винаходу братів Люмьєр мистецтво рухомих на екрані картинок стало реальністю. Їхню справу нині продовжують тисячі кінематографістів по всьому світу. У Полтаві молоді режисери та сценаристи все більше випробовують себе у документалістиці. При цьому завойовують призи та винагороди всеукраїнських і міжнародних фестивалів. Про деякі із їхніх досягнень за 2015 рік розкажуть наші кореспонденти.

Сьогодні колеги та добрі знайомі Олександр Калашник та Дмитро Вовк з посмішками на обличчях згадують про рік, що минає. Радіти дійсно є чому. 2015-ий видався напрочуд продуктивним для полтавських документалістів: приніс їм перемоги та призові місця українських та міжнародних кінофестивалів. Особливо успішним став фільм «Медовий ранок». Дмитро Вовк не побоявся взятися за стрічку про один день із життя бджіл, і не прогадав.

/Дмитро Вовк, режисер, автор фільму «Медовий ранок»
У мене є друзі, у яких є пасіка. Я попросив: зателефонуйте, коли будете викачувати мед. Вони зателефонували, ми поїхали, відзняли – це буквально робилося на одному диханні, за один день зйомки/

Простота та зрозумілість стрічки дозволили їй отримати спеціальний диплом Міжнародного кінофестивалю «Уніка», де полтавці вперше демонстрували свої роботи. До цього ще було третє місце «Кінокімерії» та почесний диплом фестивалю «Дніпро сінема».

/Олександр Калашник, директор кінофестивалю «Полтава Док»
Участь у міжнародних кінофестивалях перш за все – перевірка цієї роботи, перевірка цього режисера. Я їм завжди кажу: не можна зупинятися на нашому фестивалі. Якщо ти тут якось проявив себе, вже отримав грамоту, якась сходинка вже є, потрібно йти на інші фестивалі/

Дмитро каже: свої перші кроки у документальному кіно робив саме на полтавському фестивалі. Нині серед його напрацювань – близько двох десятків короткометражних фільмів та майже 50 – різноманітних роликів. Сюжети до них, говорить режисер, підказує саме життя.

/Дмитро Вовк, режисер, автор фільму «Медовий ранок»
Частіше за все вони виникають у процесі життя. Потрапляєш у якусь ситуацію, якась поїздка виникає, спілкування з якимись людьми – іноді це наштовхує, іноді просто життєвий потік виносить тебе у певне місце, і ти розумієш, що ось вже готовий сюжет, залишилося тільки відзняти, «причесати», як говориться/

Інший фільм Дмитра Вовка «Небесна варта» про українських льотчиків цього року був визнаним кращим на фестивалі в Індії. Ця кінострічка отримала нагороду у номінації «Кращий іноземний короткометражний документальний фільм».

Стрічка новин