У Полтаві створюють пацієнтську групу інсулінозалежних

У Полтаві створюють пацієнтську групу інсулінозалежних людей. Хворим на цукровий діабет пропонують об'єднуватися, аби ділитися власними проблемами та вміти захищати свої права. Як можна стати учасником цієї групи – у матеріалі наших кореспондентів.

400 млн людей у світі, близько 5 млн в Україні – така невтішна статистика хвороби на цукровий діабет. У Полтавській області мешкають 38 тисяч осіб, які перебувають на препаратах, що знижують рівень цукру, та більше 8 тисяч – які проходять інсуліно-терапію. В обласному центрі на початку грудня цього року «Інститут аналітики та адвокації» проводив дослідження фокус-групи людей, які живуть з діабетом.

/Поліна Завадська, експерт з державних закупівель ГО «Інститут аналітики та адвокації»
На фокус-групі було 11 осіб різного віку, роду діяльності, терміну хвороби та терміни перебування на інсуліно-терапії. Провівши цю фокус-групу, наша організація по-іншому подивилася на цю проблему/

Проблем у людей, хворих на діабет, багато. Про них не з чуток знає Інна Ковтун. Вона вже 23 роки живе з цим недугом. Говорить: діабет страшний тим, що може давати ускладнення на організм.

/Інна Ковтун, ініціаторка та учасниця новоствореної пацієнтської групи
Ускладнення через діабет виникають через поганий інсулін, через нехватку медикаментів, потрібних для лікування цих ускладнень, попередження їх, а також полосок, якими ми вимірюємо цукор. Вимірювання цукру – це попередження всіх ускладнень з самого дитинства/

Аби діабетики мали змогу ділитися та обговорювати свої проблеми один із одним, у Полтаві вирішили створити пацієнтську групу інсулінозалежних людей. Її організація, кажуть, передбачає кілька основних цілей.

/Поліна Завадська, експерт з державних закупівель ГО «Інститут аналітики та адвокації»
Перше – це звернути увагу на проблему діабету. Друге – захист прав і інтересів діабетиків, людей, які живуть з цим захворюванням. Третє – це популяризація здорового способу життя. Якщо люди будуть вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, фізичні навантаження, то 70% – це зниження появи діабету другого типу/

Поки що полтавців, які мають діагноз діабет, запрошують приєднуватися до групи у телефонному режимі. Зв'язатися з нею можна через експерта «Інституту аналітики та адвокації» Поліну Завадську за номером: 095 417 56 43.

Стрічка новин