Депутати обласної ради прийняли бюджет – 2016

Сьогодні на другій сесії обласної ради 7-го скликання депутати прийняли головний документ на 2016-й рік – обласний бюджет. Запам'ятається сесія і тим, що народні обранці підготували звернення про відставку Уряду під керівництвом Арсенія Яценюка. Чи підтримали ініціативу «Партії простих людей» у сесійній залі – дивіться у сюжеті.

Депутати обласної ради не змогли мовчки спостерігати за руйнівними процесами в Україні і підготували звернення про відставку Уряду під керівництвом Арсенія Яценюка. На 2-й сесії обласної ради 7-го скликання ініціаторами недовіри виступили 4 фракції: «Партія простих людей», «Свобода», «Батьківщина» та «Опозиційний блок». Рішення підтримало 48 депутатів.

/Валерій Прядко, депутат Полтавської обласної ради
Хочу подякувати всім фракціям, усім 48 депутатам, які підтримали ініціативу «Партії простих людей» і прийняли звернення до ВР щодо недовіри Уряду та особисто прем'єр-міністру А.Яценюку. Хочу передати привіт Яценюку від всієї Полтавщини, бо 99% мешканців не підтримують його особисто та дії його Уряду/

«В українців із бюджету вкрали майже 6 мільярдів доларів через корупційні схеми Яценюка» – наголосив депутат обласної ради, голова фракції «Партії простих людей» Валерій Прядко. Аналогічне рішення про відставку Кабміну, запевнив, ініціюватимуть і у міській раді. За його словами, вже кілька місяців біля Кабінету Міністрів стоїть табір Майдану простих людей, усе – щоб змінити владу, яка нищить країну. Інший депутат обласної ради Віктор Скочко обурений тим, що представники «Аграрної партії» не отримали керівних посад в жодній депутатській комісії, переконаний: вільнодумство тягне за собою наслідки.

/Віктор Скочко, депутат Полтавської обласної ради
Чому так? Може, тому, що ми організували страйк? Хочу зробити заяву, що Аграрна фракція буде працювати в опозиції/

На це голова обласної ради Олександр Біленький відповів, що готовий до конструктивного діалогу з усіма фракціями. Головним питанням порядку денного залишається прийняття обласного бюджету на 2016-й рік. Очільник обласної ради закликав колег прийняти відповідне рішення.

/Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради
Є місяць, щоб кожен депутат розібрався, яким чином діятимуть програми, а зараз ми цементуємо загальні суми, і розпорядники, тобто департаменти, без постійних комісій не можуть зробити ні кроку, тому прошу голосувати/

Проект бюджету підтримали 57 з 77 присутніх депутатів, головний документ прийнято! Як наголошувалось під час брифінгу по завершенні сесії, деякі показники бюджету після затвердження коригуватимуться. Загалом, мова йде про 4,5 млрд.грн., що на 800 млн. більше, ніж було у цьому році.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Все, що стосується ризику і видатків на найближчий 2016 рік, ми внесемо після того, як ретельно в межах комісій депутати подивляться на ті об'єкти і програми, які виноситимуться на затвердження для підтвердження фінансування/

У новому 2016 році 12 об'єднаних громад області, як зазначалося, матимуть прямі відносини з державним бюджетом. Значні ресурси залишатимуться в бюджетах самих громад, які, до речі, мають права на рівні міст обласного підпорядкування.

Стрічка новин