Філософія має бути необхідним компонентом навчальних програм сучасних освітніх закладів

Філософія має бути необхідним компонентом навчальних програм сучасних освітніх закладів. В цьому переконані члени спеціальної дослідницької групи «Філософія у школі», яка діє при обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. 

З листопада 2012 року на кафедрі філософії і економіки освіти Полтавського інституту післядипломної педагогічної освіти розпочала роботу спеціальна дослідницька група «Філософія в школі». Її створено для вивчення проблеми впровадження у зміст середньої освіти філософських знань, підготовки рекомендацій та навчального посібника «Філософія в школі».

/Тетяна Бондар, доцент кафедри філософії і економіки освіти ПОІППО, координатор СДГ «Філософія у школі»
Наша група починалася з п'яти осіб. Тобто, 5 зацікавлених вчителів прийшли і сказали, що їм цікава філософія для дітей, як її можна використовувати, що це дає нашим дітям. Сьогодні група у нас значно більша/

На цьому підсумковому засіданні дослідницької групи науковці хочуть поділитися тими практичними напрацюваннями, які вже мають. Так впровадженням у навчально-виховний процес програми професора Метью Ліпмана «Філософія для дітей» Полтавська гімназія №31 займається ще із 1996 року. Спершу програма викладалась як окремий спецкурс, згодом, у зв’язку зі скороченням годин, – як альтернативна форма проведення виховних годин, розповідає вчитель української мови Людмила Мандрегеля. Нині ж гімназія вже має власний методичний доробок.

/Людмила Мандрегеля, вчитель української мови гімназії №31
На звичайних уроках учні не можуть дочекатися дзвінка, бояться підняти руку, бути активними. А на таких уроках запитання задають власне вони самі, і відповідають на них аргументовано, докладно, не боячись/

В 13-й гімназії курс «Філософія у школі» впроваджується перший рік. Відтак представники закладу прийшли подивитися на досягнення колег.

/Наталія Орловська, директор гімназії №13
Ми хочемо вивчити досвід вчителів області, ознайомитися з напрацюваннями. Я сподіваюся, що ми запозичимо матеріали для своєї практичної діяльності/

В засіданні дослідницької групи взяли участь науковці ПОІППО, вчителі зі шкіл Полтави, Миргорода, Котельви, Гребінки, Зінькова та Комсомольська.

Стрічка новин