«Пощади не буде нікому»

«Пощади не буде нікому» – у Полтаві оголосили війну наркоманії. Взялися за це міський голова та поліція. До своїх лав закликають не тільки журналістів і громадські організації, а й всіх громадян. І наводять вражаючі цифри: щоб дізнатись, стільки полтавців споживає заборонені речовини – треба офіційну статистику помножити на 5. Як мінімум. Як збираються рятувати Полтаву від смерті – розповідали сьогодні під час прес-конференції. 

«Врятуй Полтаву від смерті – наркоманії» – офіційно оголосили цього тижня у міській раді.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Ця акція буде діяти безстроково. І пощади не буде нікому/

30 бордів із закликом повідомляти, де торгують наркотиками, розміщені на різних вулицях Полтави. Ініціатори акції кажуть: вже бачать результати.

/Олександр Терела, начальник Октябрського відділу ГУ НП в Полтавській області
Тиждень ці бігборди були розміщені у місті Полтава. Уже поступило більше 30 повідомлень від громадян небайдужих. Всі ці повідомлення зафіксовані, і по ним буде дана реакція. На тому тижні було проведено нами більше 20 обшуків. Вилучена певна кількість наркотичної речовини/

Якщо всіх наркозалежних взяти за 100 відсотків, то 97 із них мають вік від 15 до 35 років. Тому після Нового року у Полтаві планують відкрити центр психологічної допомоги.

/Олександр Терела, начальник Октябрського відділу ГУ НП в Полтавській області
Люди можуть (батьки) звернутися за номером телефону, і до них може виїхати психолог, і подивитися на їхню дитину. Якщо батьки помітили, що з їх дитиною відбувається щось незрозуміле. Це депресивність, почервоніння очей. Тобто, є ознаки, що дитина знаходиться в наркотичному сп'янінні/

Імовірно, працюватимуть два психологи у міській раді. Зв'язатися з ними можна буде за номером 15-80 цілодобово. Так само, у будь-який час, фахівця можна викликати додому для огляду й консультації. Обіцяють у міській раді й повну анонімність процесу. Що далі буде з дитиною – також вирішуватимуть батьки. Раніше відповідну роботу проводили міліціонери. Тепер, говорять, хочуть залучити до цього всю громаду: правоохоронців, міську владу, журналістів і населення.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
На жаль, є чи були представники міліції, які навіть покривали ці наркопритони. Ми це розумієм. Маємо те, що маємо. Сьогодні, якщо будуть займатись ЗМІ, міська влада і поліція, і тому навіть покривати ці наркопритони буде важче/

Офіційно майже три тисячі наркозалежних у Полтаві – це дані обліку наркодиспансеру. Кожен п'ятий споживач наркотиків – жінка.

Стрічка новин