Кількість хворих на рак зростає, жіноче здоров'я та органи травлення називають найбільш вразливими

Кількість хворих на рак зростає, жіноче здоров'я та органи травлення називають найбільш вразливими. Таку інформацію подає Інститут аналітики та адвокації. На прес-конференції журналістам розповіли, чи доступно зараз лікуватися від онко, діабету та ниркової недостатності. 

Із липня місяця громадська організація «Інститут аналітики та адвокації» проводили дослідження. Цукровий діабет, різні види раку та ниркова недостатність – скільки хворих на обліку, чи вистачає ліків. Цифри бралися за 10 років. Значно побільшало онкохворих.

/Поліна Завадська, експерт з державних закупівель ГО «Інститут аналітики та адвокації»
2005 рік це було 30 тисяч, 2014 – це 35 з половиною тисяч хворих – зареєстрованих. Це ті, що стоять на обліку у диспансері/

Збільшуються показники захворюваності у людей віком від 40-45 років. Дослідники кажуть: важливо, щоб діяла обласна програма допомоги онкохворим, тим більше, що така є у багатьох регіонах. Для забезпечення ліками хворих Полтавщини на рак необхідно 17 мільйонів гривень. Державна програма покриває тільки половину цих коштів, тобто з місцевого бюджету добре було б виділити решту. Щодо хворих на цукровий діабет, «Інститут аналітики і адвокації» каже: їх необхідно забезпечити тест-смужками до глюкометру.

/Поліна Завадська, експерт із державних закупівель ГО «Інститут аналітики і адвокації»
Вони повинні вимірювати цукор 4 рази на день, 1 флакон цих тест-смужок коштує десь 250 гривень. Їх вистачає на 2 тижні. Тобто, на місяць це 500 гривень. Що з цього виходить? Люди не вимірюють, не контролюють свій цукор, це тягне за собою певні ускладнення, а ускладнення від цукрового діабету – це ниркова недостатність/

Із інсуліном та цукрознижувальними препаратами ситуація більш-менш нормальна. Хворі, маючи рецепт від лікаря, отримують їх безкоштовно. Щоправда, час від часу бувають перебої. У 4 рази за 10 років збільшилося хворих на хронічну ниркову недостатність, лікування якої відбувається методом діалізу. При закупівлі витратних матеріалів для нього не враховується приріст хворих, до уваги беруться тількі вже зареєстровані.

Стрічка новин