Найменшу ялинку, до 1 метра, можна придбати за 30 гривень

Найменшу ялинку, до 1 метра, можна придбати за 30 гривень. Трохи більшу, від 1 до 2 метрів, пропонують від 36 до 42 гривень. Такі ціни пропонують лише лісові господарства області. У перекупників на ринках ялинки вже коштують дорожче. В яку ціну та як можна перевірити їх законність, дізнавалися Юлія Іващенко та Євген Чорний.

Ось плантація, на якій зростають новорічні ялинки. Це територія Полтавського лісгоспу. В середньому тут ростуть ялинки висотою півтора метра. Саме вони, розповідають лісівники, напередодні Нового року користуються найбільшою популярністю. В порівнянні з минулим роком ціни дещо зросли, але залишаються доступними для споживачів. Від 30 до 42 гривень пропонують придбати ялинку висотою від 1 до 2 метрів. За високе деревце до 3 метрів доведеться заплатити максимум 75 гривень. Такі дешеві ціни пропонують лише лісівники. Перекупники на ринках пропонують трохи дорожче.

/Василь Одарченко, продає ялинки
- Від 50 до 100 гривень. Середня ціна 70 гривень.
- Це яка висота?
- До 1,5 метра/

Це ціни на ринку в районі зупинки «Площа Зигіна». А це продавці показують найдешевшу ялинку.

/Анатолій Іванов, продає ялинки
- Дешеві? Отака
- Оця скільки коштує?
- 50 гривень. Віддаємо за сорок.
- Тобто, торгуватися можна?
- В лісгоспі коштує 32 гривні. Віддаємо за 40. Заробляємо 8 гривень на ялинці/

Максимальна ціна ринку – 100 гривень, запевняють продавці. Можна придбати дерево разом із підставкою. За це доведеться доплатити ще 50 гривень. Натомість гілочки з ялинок обіцяють віддавати задарма. Пані Лідія скористалася цією акцією. Говорить: загалом до Нового року вже готова.

/Лідія Манза
Я купила гірлянду за 30 гривень. Не за 100, а за 30. Ялинку купила за 30 гривень 50 сантиметрів гарну таку. Шарики-фонарики різні. Дуже задоволена, така гарна ялинка вийде. Вже Новий рік ніби настав/

Для підтвердження законності ялинок їх маркують бірками. Існує декілька видів. Одні – з пластику, інші – на липкій основі. Інформацію можна перевірити на сайті ялинка.юа. Туди вводиться серія та номер бірки. У випадку, коли ви не довіряєте сучасним технологіям, продавці готові надати всі необхідні документи.

/Анатолій Іванов, продає ялинки
- Є чеки, є проплати. Все є.
- Тобто, за вимогою ви можете надати?
- Обов'язково. Легко. На 930 штук/

Якщо ж ви вирішили принести додому дармову ялинку, зрубану власноруч, необхідно буде заплатити декілька сотень гривень штрафу.

/Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавський лісгосп»
На сьогодні працівниками лісової охорони проводить патрулювання. Мінімальна сума штрафу за одну зрубану ялинку становить 330 гривень. Тобто бажано придбати ялинку у нас, ніж вмійматися і заплатити штраф/

Фахівці «Полтавського лісгоспу» продаватимуть свої ялинки в павільйоні «Лісовичок», що в Копилах, біля телерадіокомпанії «Лтава» та поблизу Книжкового ринку, розповідає Олександр Глушко. Загалом полтавські лісівники планують реалізувати 23 тисячі ялинок. Вцілому ж по області мають продати понад 75 тисяч хвойних красунь.

Стрічка новин