У 2016 році розмір обласного бюджету становитиме 4,5 млрд.грн.

У 2016 році розмір обласного бюджету становитиме 4,5 млрд.грн. Про це на засіданні профільної комісії повідомив директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Павло Кропивка. Ситуацію ускладнює підготовка нової податкової бази і те, що досі не затвердили державний бюджет. Подробиці – у сюжеті. 

Депутати обласної ради змушені працювати у напруженому режимі, щоб надолужити втрачений час. А все тому, що довго не могли визначитись із кандидатурою голови обласної ради, а отже – розпочати роботу. Нині головне – бюджетні питання. Бюджет 2016-го року, як зазначалося на засіданні профільної комісії, обрахований на основі старої податкової бази, без врахування змін до податкового кодексу.

/Микола Бондар, голова постійної комісії ОР з питань бюджету та управління майном
Тому що їх немає, а нам же якось жити треба, і потрібно затверджувати показники. У цьому бюджеті захищені показники закриваються, це у проекті, а як буде далі, по наповнюваності побачимо/

За словами директора профільного департаменту Павла Кропивки, розмір обласного бюджету на 2016 рік – 4,5 млрд.грн. Але цифра може дещо змінюватися, складність у тому, що готується нова податкова база, а державний бюджет досі не затверджено.

/Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА
Основні проблеми – ті ж самі, що і в попередні роки. Це забезпечення захищених статей, в першу чергу – заробітної плати, індексації ЗП, сплата комунальних послуг, спожитих енергоносіїв бюджетними установами. Але цей бюджет сприятливий в тому, що ми збільшуємо долю капітальних видатків/

Присутні на засіданні представники громадськості засипали чиновників запитаннями, вимагали звіту про витрачені у 2015-му кошти. Згадали і про будівництво Червонозаводської школи. Понад 2 роки тому підрядник, як зазначалося, втік з грошима. Мова йде про понад 400 тисяч грн. Нині цим питанням займається виконавча служба. Полтавці сподіваються на вирішення у новому 2016-му році багатьох проблем, які залишаються не вирішеними.

Стрічка новин