У новому 2016 році краще не хворіти

У новому 2016 році краще не хворіти, адже на галузь охорони здоров'я передбачено менше коштів, ніж у 2015-му. Про це говорили на засіданні профільної комісії обласної ради. Крім цього, громадськість цікавили кадрові призначення, активісти наполягали на тому, щоб при обранні керівників комунальних підприємств, на зразок «Полтавафарм», враховували думку громади. 

Забезпечення полтавців препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету – одне з питань, яке обговорювали на засіданні профільної комісії обласної ради. У 2015-му на інсулінотерапію з обласної казни спрямували 30 млн. грн., скільки буде у 2016-му – поки що невідомо. Загалом, ситуація із фінансуванням, зазначалося, невтішна.

/Людмила Овчаренко, голова комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
В основному цифри виходять менші, ніж у 2015 році, але є надія, що переглянуть через кілька місяців, і ми віднайдемо кошти, які спрямуємо на реалізацію тих чи інших програм. Якщо говорити про охорону здоров'я, то зменшено фінансування фактично по всьому/

Говорили на засіданні і про учасників АТО та забезпечення їх якісною медичною допомогою.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Є три госпіталі у нас: Кременчуцький, Полтавський та Лубенський, а також госпітальне відділення на базі психіатричної лікарні. Сьогодні змінився статус цих закладів, вони обслуговують не тільки інвалідів ВВв, а й учасників АТО/

Ще одне питання порядку денного – напрямки використання коштів на вирішення соціальних проблем. У системі соцзахисту області – 14 будинків-інтернатів, на їх утримання у 2016-му передбачено понад 116 млн.грн. Не говорячи вже про кошти, пов'язані із нарахуванням допомог та компенсацій, це ще 200 млн.грн.

Стрічка новин