Вони втекли від війни, але на мирній землі не можуть знайти домівку через упереджене ставлення до себе

Вони втекли від війни, але на мирній землі не можуть знайти домівку через упереджене ставлення до себе. Сім'я вимушених переселенців із Донеччини вже рік живе у Полтаві. Житло винаймають, але з п'ятьма дітьми одній матері робити це все важче. Хто згадав про багатодітну родину у день Святого Миколая – дивіться у нашому матеріалі. 

14 квітня 2014 року. Місто Горлівка на Донеччині. Так захоплювали управління міліції. У той самий день, згадує Наталія Максимова, для нещодавно отриманої трикімнатної квартири сім'я якраз придбала нові шпалери та леноліум. Діти здавали екзамени і ніхто не думав, що почнеться повномасштабна війна. Усе це так і залишилось. Донині Горлівка – під контролем так званої ДНР. Мама шести дітей уже рік у Полтаві.

/Наталія Максимова, мама
Більшою мірою, ми виїхали через те, що відмінили ЗНО. У нас був випускник, і ми виїздили сюди для ЗНО. На жаль, один наш однокласник, який здавав у Полтаві екзамен, ми тут бачили його востаннє. Він поїхав додому і вдома загинув. Хрещений моєї дитини – саме він наполіг на тому, щоб ми виїхали. Бо ми, чесно кажу, думали, що залишимось вдома. Ми не очікували, що все так повернеться. І він ще до нашого виїзду все підшукав/

Одинадцятикласниця, троє першачків та дошкільниця. Більше року на зйомній квартирі без допомоги рідних та батька, який залишився на Донеччині, вже фінансово важко. Вийти на роботу жінка поки що не може. Ще один син Наталії – студент – вчиться і живе в іншому місті.
У День Святого Миколая в їх тимчасовому житлі – багато гостей з повними пакунками подарунків.

/В КАДРІ: вручають подарунки маленькій Маші/

Діти щиро радіють навіть зошитам. Дворічна Маша несе ділитися з гостями своєю улюбленицею.

/В КАДРІ: Дівчинка несе і віддає гостям кішку Принцесу/

Доки діти розбирають подарунки, дорослі діляться бідами.

/Наталія Максимова, мама
Є закон про переселенців. І там є такий пункт, що може надаватися житло за умови оплати комунальних послуг. Комунальні послуги будемо сплачувати ми, але ми не будемо сплачувати орендну плату/

Проблема ще й в тому, говорить мати, що багато людей відмовляються надавати житло, чуючи, що вони – переселенці. Питання пообіцяв взяти на особистий контроль перший заступник губернатора Андрій Пісоцький. Він домовився із Наталією про зустріч і пообіцяв сприяти тому, аби знайти для сім'ї більше житло.

Стрічка новин