«Ніхто, крім нас»

«Ніхто, крім нас». У місті відзначили день народження засновника десантних військ. На честь легендарного Василя Маргелова юні десантники Полтави влаштували змагання для команд області та України. Хто кращий – знає Олена Ляшенко. 

Два клуби із однаковою назвою «Гвардія» – полтавський і кременчуцький, стали кращими у змаганнях юних десантників. Їх приурочили до дня народження «дяді Васі» – «баті» повітряно-десантних військ. Пам'ять про нього об'єднує десантників України, Росії, Білорусії. Василь Маргелов народився у грудні в українському Дніпропетровську.

Крім команд Полтави та з області на змагання приїхали юні десантники із Херсону та Борисполя. Це діти, які мають відмінну фізичну форму, знаються на зброї та можуть похизуватися тим, що стрибали з парашутом.

/Аліна Олефіренко, юна десантниця
Ми прийшли на захист, на допомогу. Ми вчимося допомагати і собі, і іншим людям. Ми патріоти своєї країни/

/Михайло Кудряшов, полковник, суддя змагань
Ну це краще, ніж бігати по закутках, палити наркоту та все інше. Професія десантника – почесна, захищати Батьківщину/

Про патріотичне виховання вже говорено-переговорено. Однією із причин конфлікту на Сході називають його відсутність. Президент України навіть спеціальним указом затвердив відповідну програму. Та ті, хто передає свій військовий досвід дітям, кажуть: поки що про цих дітей згадують хіба тоді, коли треба прикрасити якийсь захід.

/Євгеній Ломака, керівник військово-спортивного клубу «Боритер», м. Бориспіль
Якщо якийсь захід – так, це потрібно, а коли допомогти нам – уже не потрібно. Усі інструктори у нас зарплатню не отримують, це ентузіасти, які приходять у вільний від роботи час. Хочемо цим займатися і щось дати, щось, що ми знаємо самі, посіяти щось хороше і добре/

У Полтаві заклади із військово-патріотичною підготовкою можна на пальцях однієї руки порахувати. Клуб «Гвардія», який є організатором змагань, та гурток юних десантників на базі обласного центру туризму приймає хлопців та дівчат від 8 років. Інструктори зізнаються: є батьки, яких лякає військова форма на дітях. І наголошують: вони не готують до війни, а виховують патріотів, які в разі чого зможуть постояти за себе.

Стрічка новин