Керівника обирають, а як це робити, ніхто не знає

Керівника обирають, а як це робити, ніхто не знає. У Полтаві розгорається скандал довкола конкурсу на посаду нового очільника «Полтавафарм». Громадськість обурюється і заявляє: на процес обрання впливає адмінресурс. У той же час, в Полтавській області навіть немає документу, у якому було прописано: як мають, власне, відбуватись конкурси на призначення керівників комунальних установ.  

Громадські активісти незадоволені перебігом конкурсу на заміщення посади директора комунального підприємства «Полтавафарм». Нинішнього тижня, запевняють вони, намагалися без відома громади нашвидку провести сам конкурс. І призначити потрібного керівника.

/Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Жодної кандидатури, про яку б мені сказали: оце вона, чи оцей – я такого не чув.
- Неправда.
Я ще раз вам кажу. Я можу на біблії руку положити.
- Не треба, не треба! Ви будете лжевідступником!
Я ще раз кажу: від голови адміністрації я жодної кандидатури не чув/

Бухгалтер підприємства заперечує:

/Яна Крайняй, головний бухгалтер ПОКП «Полтавафарм»
Юрій Васильович, це все неправда. У липні місяці я особисто у голови обласної ради на той момент бачила подання на ту людину, про яку ми говоримо. Він мені особисто показував/

У п'ятницю керівники спеціально створеної у цій справі комісії збирають журналістів, щоб дати пояснення ситуації. Збираються на брифінг й активісти. Усі разом згадують: саме на вимогу громади у липні створили комісію. Усі побажання громади врахували. Але на якій основі обирати нового керівника – невідомо й донині.

/Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
У нас є пакет документів до обласної ради, до голови. Для того, щоб проводити цей конкурс, нам потрібен якийсь же інструмент: хто її буде проводити, які правила проведення. Так вийшло, що ніяких відповідей ми не отримали/

Відповідно, комісія не може обрати керівника, тільки рекомендувати обласній раді кандидатів.
Сама процедура проведення конкурсу здається активістам непрозорою. Наприклад, юристи взагалі відмовилися працювати у комісії.

/Едуард Волков, заступник голови Громадської ради при Полтавській ОДА
На якій підставі люди, які є професіоналами, беруть і виходять зі складу комісії у повному складі?/

/Василь Ковальчук, громадський активіст
Ці 4 юриста були колись моїми викладачами. Я з ними у досить добрих стосунках. Так от, вони не захотіли приймати участь у цьому шабаші, знаючи всі підводні каміння/

Викликає питання і проведений аудит підприємства.

/Едуард Волков, заступник голови Громадської ради при Полтавській ОДА
От хто робив аудит?
- ДФС
От скажіть, такий структурний елемент державний може бути чітко прозорий?/

Бажання очолити «Полтавафарм» виявили 9 осіб. Двом відмовили через брак освіти та недотримання термінів подання документів. 7 рекомендували до конкурсу. Коли він буде – ще невідомо.

Стрічка новин