Зареєструвати підприємство за один день – реальність

Безробіття, втрати надходжень, руйнування бізнесу – загрози, які несе із собою відхід від спрощеної системи оподаткування. Таким чином бюджет України ризикує загубити півмільйона підприємців, які працюють і дають гроші у бюджет. З такою позицією у четвер до Полтави приїхала голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна. Яка єдина реформа нині відбувається в економічній сфері – службовець розповідала підприємцям в обласній державній адміністрації.

Конфлікт навколо змін до Податкового кодексу виник через те, що фахівці не оцінили співвідношення: затрати бізнесу – доходи держави. Без нормального балансу, вважає голова Державної регуляторної служби України, один із них потерпає крах. Саме тому зараз мікробізнес і протестує проти зміни схеми спрощеної системи оподаткування.

/Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України
Ми б рекомендували і Парламенту, і Уряду не чіпати зараз спрощеної системи оподаткування. Вона дає можливість під час кризи вижити. Близько півтора мільйона у нас сьогодні суб'єктів спрощеної системи оподаткування. А враховуючи найманих осіб – три мільйона людей, які виживають за наявності спрощеної системи оподаткування. Виживають і платять в бюджет/

Якщо не дослухатись до цього, вважає фахівець, – півмільйона суб'єктів підприємницької діяльності просто зникнуть або перейдуть у тінь.
Дерегуляція – єдина реформа в економічній сфері, що просувається в Україні, але дещо повільно – приїхала до Полтави розповісти підприємцям Ксенія Ляпіна. Це означає, що наразі фахівці намагаються скоротити до мінімуму перешкоди в досягненні держвимог підприємцями. Після моніторингу держслужбовець озвучує показники: 10 мільярдів гривень залишились бізнесу на розвиток. Тобто, кошти вдалося зекономити, не витративши їх на сертифікати, експертизи, моніторинги. І переконує: зараз можна зареєструвати підприємство усього за один день, не виходячи з дому. За допомогою електронних сервісів.

/Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України
Заміна спілкування, стояння в чергах, різноманітних схем, коли записувались о шостій ранку, і потім продавали якісь квитки. Це квитки для бізнесу у чергах до реєстраторів. Усе це, слава богу, зникло/

Натомість йде скорочення і самих контролюючих служб. Наприклад, замість кількох служб – санепідемстанції, ветеринарної медицини та інспекції із захисту прав споживачів, створюють єдину державну установу.

Стрічка новин