У Полтаві соціальних працівників навчали допомагати людям, які зазнали насильства у родині

Як допомогти людині, яка зазнала насильства у сім'ї, у Полтаві навчали соціальних працівників. Фахівці з усієї Полтавської області з'їхалися на п'ятиденний тренінг, присвячений корекційним програмам з попередження такої девіантної повіденки у суспільстві.

20 соціальних працівників протягом цього тижня оволодівають навичками роботи із людьми, які стали жертвами сімейного насильства. Нині в Україні існують спеціальні корекційні програми, які допомагають чоловікам та жінкам подолати кризу.

/Світлана Большева, керівник Центру розвитку дитини БО «Світло надії»
Наше суспільство вважає сімейним насильством здебільшого побиття, на крайні випадок - згвалтування, але не, наприклад, брудну лайку чи шантаж, чи примус, чи заборона працювати, наприклад. Ми хочемо вивести цю тему в пріоритет, ми хочемо, щоб про це говорили, щоб про це не мовчали/

Першим кроком у порятунку від домашнього насилля, кажуть фахівці, є визнання того, що проблема існує, та бажання людини змінювати своє життя.

/Людмила Мельник, медичний психолог
Тяжко сказати: «Слухайте, мене б'є мій чоловік, особливо, коли ти вчитель української мови та літератури, особливо, коли ти доктор медичних наук, особливо, коли ти жінка депутата». Тобто ця проблема не є проблемою групи ризику, людей, які є в складних життєвих обставинах. Ця проблема є вертикальною, тому перше і основне – це визнання цієї проблеми і готовність отримувати допомогу/

Своїми враженнями від попередніх днів тренінгу ділиться Тетяна Шлєпова. Вона вже півтора місяця працює соціальним працівником у БО «Світло надії». Як новачку у цій сфері, каже, їй цікаві всі теми, порушені під час навчання.

/Тетяна Шлєпова, учасниця тренінгу
Тренінг дуже цікавий. Як людині без досвіду роботи мені цікаво все, і корисним буде все, що ми тут дізналися. Головно, що ми тут навчилися не просто працювати з жертвами, а працювати на попередження насилля у родині/

Часто, констатують психологи, за допомогою насилля людина самостверджується, грубою силою чи міцним слівцем змушує своїх рідних себе поважати. Вихід із такої ситуації – навчити її вгамовувати власні емоції та у конструктивному діалозі розв'язувати сімейні проблеми.

Стрічка новин