Провідні економісти-теоретики України зібралися у Полтаві

Науковці з усієї країни у Полтавському університеті економіки і торгівлі обговорювали сучасні проблеми управління економікою. У навчальному закладі відбулося виїзне засідання Національної академії наук України. Які проблеми порушували у своїх доповідях його учасники - знають наші кореспонденти.

Провідні економісти-теоретики України зібралися у Полтаві. Виїзні засідання Національної академї наук, кажуть, - явище не надто поширене, проте покликане об'єднати і консолідувати академічну та університетську науки.

/Елла Лібанова, академік НАНУ, академік-секретар відділення економіки
Насправді, ми не так часто проводимо такі речі, але намагаємося все ж таки знайти спільну мову з освітянами в плані наукових досліджень, разом організовувати ці наукові дослідження, залучати студентів, аспірантів до них, тобто зробити все для того, щоб українська наука піднялася на ті щаблі, яких вона заслуговує/

На порядку денному - розгляд важливих сучасних проблем управління економікою. Не випадково засідання влаштували на базі Полтавського університету економіки і торгівлі, який у нашому регіоні є одним із лідерів у підготовці фахівців такого профілю.

/Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ
Я думаю, що це визнання Національною академією наук саме профільності нашого навчального закладу, який вже понад 50 років готує фахівців із економічних дисциплін, економічних напрямків, в якому працюють близько 30 докторів економічних наук, понад 100 кандидатів економічних наук. Це надзвичайно потужний кадровий потенціал, в співробітництві із яким зацікавлена Національна академія наук/

Торкнулися під час обговорення учасники засідання і необхідності трансформування механізмів фінансування соціальної сфери та освіти.

/Юрій Лисенко, директор Навчально-наукового інституту інноваційних технологій управління ПУЕТ
Я не можу сказати, що ці механізми на цей час чітко визначені, тому вони перебувають у дещо невизначеному стані, тому ми будемо теж наполягати і розробляти такі механізми і давати свої пропозиції щодо їх вдосконалення/

Окрему увагу науковці зосередили на забезпеченні розвитку інтелектуального потенціалу високотехнологічних систем управління економікою. Обмінявшись думками, учасники засідання висловили надію на проведення спільних наукових досліджень відповідної тематики.

Стрічка новин