В інституті післядипломної педагогічної освіти обговорили діяльність УАПЦ

В інституті післядипломної педагогічної освіти обговорили діяльність Української автокефальної православної церкви. Тут пройшов круглий стіл: «УАПЦ на зламі тисячоліть». Присвятили зібрання до 95-річчя утворення церкви та 25-річчя інтронізації Патріарха Мстислава.

Українська автокефальна православна церква як самостійна конфесія виникла в період революції, в 1917-20 роках. За 95 років її існування, розповідає Архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії Афанасій, церква постійно зазнавала утисків зі сторони влади.

/Афанасій, Архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ
Українська автокефальна православна церква є істинно народною. Напевно, це і є та причина, що не лише в давніші часи, чи 20-30-ті роки минулого століття, чи у воєнний, повоєнний час, чи навіть за української незалежності церкву намагалися або підпорядкувати, або підчинити комусь/

В результаті УАПЦ наприкінці 30-х років таки була знищена.

/Людмила Бабенко, завідуюча кафедрою історії України ПНПУ ім.В.Короленка
Ця церква була чи не єдиною, яка послідовно і постійно повторювала, що українська держава повинна мати свою українську церкву. А рядянська влада звинувачувала церкву в тому, що вона займається політиканством, що у її складі є петлюрівці, націоналісти/

/Афанасій, Архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ
Знищено всіх архієреїв. 35. Знищено більшість із 2,5 тисяч священників. Були закриті всі 3,5 тисячі парафій/

За часів незалежності УАПЦ почала відроджуватися. Нині на Полтавщині діє більше 30 парафій. Першим Патріархом автокефальної церкви у 1990 році став Мстислав Скрипник. Ось на цих світлинах – його приїзд до України та Полтави зокрема. Забражена тут і процедура його інтронізації. Фото зібрані з фондів музею Патріарха Мстислава та надані з особистого архіву історика Оксани Білявської.

Стрічка новин