Сьогодні професійне свято відзначають судді

Сьогодні професійне свято відзначають фахівці, до яких громадяни звертаються у пошуках справедливості. Мова йде про людей у мантіях – суддів. Наші кореспонденти побували у наймолодшому суді міста – адміністративному, де працює 22-є суддів. Про їх роботу – наш наступний сюжет.

Полтавський окружний адміністративний суд створили у 2007-му, це – наймолодший суд міста, хоча знаходиться він в одній із найстаріших будівель обласного центру. Суддя Людмила Єресько працює у цій установі з першого дня її заснування. Увесь час, розповідає, відбуваються якісь законодавчі зміни, до яких доводиться пристосовуватися.

/Людмила Єресько, суддя
У нас дуже молодий колектив, і оця молодість та енергія дозволяє долати перешкоди і напругу. Дійсно, в суспільстві є напруга, завдання суддів – знімати її, ми намагаємося відповідати потребам суспільства. Ми ввесь час вимірюємо довіру до нашого суду, у нас запроваджено анкетування відвідувачів суду/

Якщо вірити результатам анкетування, більше 80% відвідувачів довіряють суддям. Щоб зробити систему більш прозорою, суддю, який займатиметься справою, визначає комп'ютерна система. Судові засідання відкриті, проводиться аудіофіксація кожного судового процесу. Є зал, обладнаний системою відеоконференцзв'язку, тож можна спостерігати за дійством в он-лайн режимі. Щомісяця на кожного суддю у середньому припадає 60 справ. Цей показник, як виявилося, вищий, ніж вцілому по Україні. Податкові спори, все, що стосується виборчих питань, оскарження рішень суб'єктів владних повноважень – усім цим займаються у цих стінах. Останні, до речі, прикрашають живописні полотна, написані працівниками суду. Навіть у професійне свято, наприкінці робочого дня, тут кипить робота.

/Євгеній Зіненко, керівник апарату Полтавського окружного адміністративного суду
Вітаю вас з професійним святом, бажаю міцного здоров'я, професійних успіхів, миру, благополуччя, сімейного затишку, достатку, хай щастить вам у всьому/

Щодо достатку... посадовий оклад судді, без різноманітних доплат, становить 10 мінімальних заробітних плат. Незважаючи на зайнятість, почуття гумору суддям не бракує. Не на камеру розповідають: у повсякденному житті трапляються різні кумедні випадки. Судійську мантію, наприклад, інколи плутають з мантією священнослужителя. Буває, відвідувачі суду навіть хрестяться, угледівши суддю у такому вбранні.

Стрічка новин