У Краєзнавчому музеї відкрилася виставка майстра, який прославив Полтавщину

У Краєзнавчому музеї відкрилася виставка майстра, який прославив Полтавщину на весь світ. Мова – про килимаря Леоніда Товстуху. Хоч сам він родом з Сумщини, та прожив понад 50 років в Решетилівці, яку і любив до останніх днів свого життя.

У 70-80-ті роки Решетилівську промартіль імені Клари Цеткін називали фабрикою Товстухи. А все тому, що килимар Леонід Товстуха понад 50 років свого життя віддав роботі на цьому підприємстві. Його донька Тетяна згадує, що саме Решетилівщина надихала його на створення шедеврів.

/Тетяна Коваленко, донька Леоніда Товстухи
Він сам народився на Сумщині, але Полтавщина стала його другою Батьківщиною і він дуже любив її природу. У нас була дача, на якій він проводив дуже багато часу, і, мабуть, оці квіти, оця природа надихала його на творчість/

Додавала натхнення музика, яка часто звучала у сім'ї Товстух, адже дОньки займалися танцями. Від батька, говорить Тетяна, і перейняла любов до прекрасного. Та не тільки вона – вихованиця великого майстра. Володимир Мазур досі пам'ятає найкращу пораду килимаря.

/Володимир Мазур, художник
Кожна людина народжується з 1% таланту, а все решта – 99 – тільки праця. Праця та, що дає даний результат/

Сам Леонід Товстуха завжди дотримувався цього правила. Саме тому, навіть з часом та розвитком технологій, його килими не перестають вражати. Два десятка робіт майстра представили сьогодні і в Краєзнавчому музеї.

/Володимир Мазур, художник
Дуже роботи гарні, композиційно, колористично, динаміка оцих квітів, зв'язок з оточенням. Дійсно, він вміло і гарно впроваджував все у своїх роботах/

Зараз гобелени, зроблені руками майстра, славлять Полтавщину в Раді Європи.

Стрічка новин