Чим далі в ліс, тим більше дров: у Полтаві відбулося чергове судове засідання по справі Геннадія Кернеса

Сьогодні до Полтави знову була прикута увага вітчизняних журналістів. Усе – через суд по справі Кернеса. Цього разу продовжували допитувати потерпілого Сергія Ряполова. Нагадаємо, мера Харкова звинувачують у викраденні, катуванні і погрожуванні вбивством активістів Євромайдану, Сергій Ряполов – один із них. 

Кілька годин поспіль у Київському районному суді Полтави тривав допит Сергія Ряполова, який є потерпілим по справі Геннадія Кернеса. Та перш ніж все розпочалося, захисник Олександр Гунченко подав клопотання щодо видалення із залу свідка Олександра Кутяніна, мовляв, щоб не допустити узгодженості свідчень. Суддя Андрій Антонов відмовив у задоволенні клопотання, після чого Кутяніна по своїй волі залишив приміщення. Розпочався допит Ряполова. Частина запитань стосувалася його переїзду із Харкова до Києва та офіційної зміни місця реєстрації. Також сторону захисту цікавило, чому потерпілий не зафіксував побої за допомогою фото чи відео та, власне, чому він боїться Геннадія Кернеса. На що Ряполов відповів, що не мав для відеофіксації технічної можливості, а щодо його кривдника... ним контролюються всі структури і відомства у Харкові. Страхи, говорить, обгрунтовані, адже його викрадали і катували.

/Сергій Ряполов, постраждалий
До моїх батьків невідомі люди приходили, обіцяли виламати двері. Відбулися обшуки ось так, рішення суду було незаконним. Все, що можна було зробити, було зроблено/

У свідченнях Ряполова, запевняють захисники Кернеса, багато невідповідностей. Він пам'ятає все фрагментарно і плутається у деталях, наприклад, не може точно сказати, у що були одягнені його кривдники. Говорять: насторожує і той факт, що потерпілий безперешкодно потрапив на територію Міністерства внутрішніх справ. За словами самого Геннадія Кернеса, не без допомоги тодішнього радника профільного міністра Антона Геращенка, який нині є свідком по справі. Її Кернес називає сфабрикованою, а Ряполова – псевдопотерпілим.

/Геннадій Кернес, Харківський міський голова, обвинувачений
Спочатку розглядали пояснення Кутяніна і Ряполова по відношенню до Антона Геращенка, а потім все закрили, справа перестала існувати, але відкрилася по відношенню до Кернеса і охоронців. Наше завдання – показати неузгодженість всього процесу, це те, що ми зараз і робимо/

У потерпілого Сергія Ряполова – своя позиція.

/Сергій Ряполов, потерпілий
- Геннадій Адольфович дозволяє собі висловлювання на мою адресу, починаючи з псевдопотерпілого і зкінчуючи тим, що це ніби-то політичне переслідування. Я вірю в правосуддя, але мої адвокати вірять, що правосуддя настане через 1-2 роки.
- Ви готові так довго чекати?
- Доведеться, а що робити?/

Геннадій Кернес запевняє, що уся справа – ні що інше, як неправдива інформація, поширена, щоб сформувати певну суспільну думку.

/Геннадій Кернес, Харківський міський голова, обвинувачений
А суспільна думка нині сформована така: Кернес когось катував і викрадав. Але докази є цьому? Ми сьогодні бачимо, що крім слів, які ввесь час змінюються...думаю, суд повинен дати цьому оцінку/

Цього разу після тривалого обговорення суддя Антонов вирішив завершити допит потерпілих на наступному судовому засіданні, яке заплановане на 18 січня.

Стрічка новин