340 знавців української мови приїхали до Полтави, аби дізнатися, хто з них кращий

340 представників з числа учнівської та студентської молоді Полтавщини випробовували свої знання з української мови. У нашому місті пройшов обласний етап 16 Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика. Як до нього готувалися – дивіться у наступному сюжеті.

Поліна – учениця 5 класу. Цієї ночі, говорить, майже не спала, у голові крутилися правила з української мови. Та й взагалі, підготовка до 16 Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика була напруженою.

/Поліна Василенко, учениця 5 класу
Приходила до вчительки. Вона мені давала завдання, пояснювала, а я їх виконувала. Також вдома готувалася по словникам, по завданням/

Антон і Анастасія приїхали випробувати свої знання з української до обласного центру з Кременчука. Говорять: з самого ранку повторювали вивчене.

/Анастасія Кохно, учениця 7 класу
Вставали дуже рано, але я дорогою повторювала цитати, правила, щоб якось підготуватися до конкурсу/

Після зборів малечі з усієї області – святкове відкриття конкурсу, аби створити гарний настрій. Вже потім кожен з них приступив до виконання завдань.

/Ольга Коваленко, методист відділу гуманітарних дисциплін ПОІППО
Кожен має 6-7 завдань. Які це завдання? Різні. В першу чергу, вони не стільки шкільної програми, стільки на володіння дитиною мовою і розуміння значення слова, фразеологізму, тлумачення того чи іншого слова. Тобто, для того, щоб дитина могла оці свої знання потім використовувати у практичному житті/

Учасників цього конкурсу, говорять організатори, з кожним роком все більше. Цього разу до Полтави приїхало 340 дітей. Переможці обласного етапу 30 січня зможуть позмагатися за звання найкращого знавця української мови в Україні.

Стрічка новин