Немає ні людей, ні скотини, ферми відкриті

Немає ні людей, ні скотини, ферми відкриті. Такий вигляд, за словами чорнобильців, мала зона відчуження у травні 86. Сьогодні частина постраждалих перебуває в обласній лікарні відновного лікування. Як відзначали їх подвиг напередодні Дня вшанування учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС – у наступному сюжеті.

Майже 30 років тому стався вибух на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС. Та тоді про катастрофу всесвітнього масштабу інформації було занадто мало.

/Олексій Костенко, чорнобилець
У 2 години ночі підняли дома. Сказали: «Збирайся». Ніхто нічого не знав за Чорнобильську АЕС. Візьми з 10 грошей і їдемо у відрядження/

13 травня 86 року Олексій Костенко сів у машину та направився з колегами на ліквідацію наслідків вибуху. Досі пам'ятає перші враження від покинутого міста.

/Олексій Костенко, чорнобилець
Враження – дуже тривожне. Немає ні людей, ферми відкриті, скотини немає, людей немає. Позабиване, позакриване. Емоції дуже погані були/

Чорнобилець пробув у зоні відчуження 21 день. Займався цементуванням реактору, а потім і саркофагу. Тепер має серцеву недостатність. Цього року вже вп'яте лягає в лікарню. Таких, як він ліквідаторів, за офіційною інформацією, – майже 10 тисяч людей. Ще 10 тисяч осіб – постраждалі. Відтак, в Україні щорічно 14 грудня відзначають День вшанування учасників ліквідації на ЧАЕС.

/Юрій Курилко, заст. директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Я так думаю, що ті люди, які і зараз живуть, діти, які народилися вже після Чорнобиля, багато дуже зобов'язані тим людям, які вирішили цю проблему. І суспільство те, що зараз є, воно повинно цією проблемою опікуватися/

Сьогодні 35 чорнобильців, які перебувають в Обласній лікарні відновного лікування, отримали солодощі. 14 грудня об 11.30 всі обіцяють прийти до Свято-Успенського собору, де відбудеться поминальна панахида за загиблими.

Стрічка новин