Учасники проекту «Арт-місія» повертають забуті імена наших талановитих земляків

Учасники мистецького проекту «Арт-місія» повертають полтавцям забуті імена наших талановитих земляків. Цього разу підготували виставку, що присвятили графіку-ілюстратору Миколі Бутовичу, який народився на Полтавщині 120 років тому. Подробиці – у сюжеті.

120 років тому у селі Петрівка Гадяцького повіту народився графік-ілюстратор, портретист, карикатурист, пейзажист та іконописець Микола Бутович. Наш земляк відомий, зокрема, як автор ілюстрацій до «Енеїди» Котляревського та «Старосвітських поміщиків» Гоголя. На Батьківщині нашого земляка, вважають учасники проекту «Арт-місія», незаслужено забули, тож вирішили вшанувати його, влаштувавши виставку сучасної української графіки. На ній свої роботи презентували художниці Галина Рідна та Руслана Анічина, які добре знайомі з творчістю Бутовича.

/Руслана Анічина, художниця
Його часто презентують як видатного знавця української демонології. У більшості з нас з дитинства залишаються спогади про барабашку, який живе в темному кутку, я точно знаю, що якщо його вявити, або хоча б увімкнути світло, то вже не страшно/

Роботи, які експонуються у галереї актуального мистецтва «Арт-місія», вже побували у Литві. Там Галина Рідна та Руслана Анічина представляли українське мистецтво на Міжнародному фестивалі слов'янської культури й мистецтв.

/Ольга Ковальова, відвідувачка виставки
Роботи Анічиної дуже дзвінкі, це кольорова графіка. Вона по-своєму це подає, кожна лінія, кожен штрих, він дзвінкий, він щось значить, це потрібно відчути/

Полтавські митці зізнаються: вдячні учасникам проекту «Арт-місія», які повертають сучасникам забуті імена та відкривають нові таланти. Щоправда, Анічина і Рідна до останніх не належать.

/Григорій Волков, художник
Це вже зрілі художниці, які відбулися, які вже щось зробили для українського мистецтва. Виставка свіжа і сучасна, думаю, глядач оцінить по достоїнству/

Ознайомитись з творчістю Миколи Бутовича, а також наших сучасниць Галини Рідної та Руслани Анічиної можна в галереї «Арт-місія», що по вулиці Паризької Комуни.

Стрічка новин