У Полтаві освятили Храм на честь ікони Божої Матері «Горбанівська»

У Полтаві освятили Храм на честь ікони Божої Матері «Горбанівська». Віряни мріяли про нього більше 10 років, давно було готове місце. Нарешті знайшовся благодійник, і, не пройшло і року, як на місці, де колись знайшли чудотворний образ, виросла церква. Олена Ляшенко – далі. 

Зруб – із Івано-Франківська, іконостас – із Львівської області. Будівельники із Полтави та навколишніх сіл працювали над зведенням. Щоб був храм на місці, де колись знайшли чудотворну ікону Божої Матері «Горбанівська», православні мріяли давно, але на будівництво не було коштів. Людина, яка не пожаліла власних, знайшлася серед віруючих.

/протоієрей Михаїл Волощук, секретар Полтавської єпархії
Це не секрет, звати цього чоловіка Хоценко Олексій Анатолійович, є він приватним підприємцем. Людей долучилося до цієї справи багато. Будувався сам храм із того часу, коли було прийнято рішення і освячено місце. Недовго, це було зроблено протягом цього 2015 року/

На перше у новому храмі Богослужіння та подивитися, як його освячуватимуть, з’їхалися віряни з усієї Полтави. Ця місцина біля Баронівських ставків на Горбанівці – особлива для православних. У 18 столітті тут знайдено чудотворний образ Богородиці. Навіть у роки радянських гонінь сюди потайки добиралися до цілющого джерела. Переказують, що тоді воно ледь било, а коли у 90-х уперше за багато років тут звершили молебень, потік води збільшився. Зараз тут купальня. Помолившись та занурившись, можна отримати зцілення від недугів. Навіть коли мінуси на термометрі, сюди ідуть люди.

/Віра
Матінка Божа нас захищає, а тим більше, таке джерело. Кажуть, що такого джерела немає ніде. Кажуть, що воно цілюще. Я знаю, жіночка одна ходить, яка дуже хвора. І вона тільки завдяки цьому джерелу і виживає. А яка це благодать – зануритися/

Крапку у будівництві храму на честь чудотворного образу Богоматері «Горбанівська» іще не поставили. Якщо дасть Бог, як кажуть віряни, тут буде під’їзна дорога, добре облаштована територія та келії для ченців.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ
Ми плануємо створити тут скит Хрестовоздвиженського монастиря, тому що цим джерелом уже довгий час опікуються сестри Хрестовоздвиженського жіночого монастиря, я вважаю, що це гарне місце. Місце, далеке від центру Полтави, тихе, спокійне, буде дуже гарним для монашеського життя/

Віруючі кажуть, що кожен храм – то цвях, що тримає світ. До революції на початку минулого століття у Полтаві було майже 4 десятки православних церков. По одному на тисячу населення. Церква на цьому місці була також. Досі не відбудовано і 10 частини того, що свого часу зруйнували більшовики.

Стрічка новин