Підлеглі екс-начальника ДАІ Петра Блажівського тисячі доларів хабарів називають хвилинами чи метрами ковбаси

Підлеглі екс-начальника ДАІ Петра Блажівського тисячі доларів хабарів називають хвилинами чи метрами ковбаси, а самого колишнього керівника – маленьким Гітлером. Про це свідчать телефонні розмови очільників декількох МРЕВ Полтавщини. Зокрема на сьогоднішньому суді заслухали передостаннього свідка у скандальній справі – депутата обласної ради Володимира Барчука. У 2014 він очолював Комсомольський МРЕВ.

Засідання у справі Петра Блажівського, якого обвинувачують у вимаганні хабарів від підлеглих, розпочали з показів свідка – Володимира Барчука. Посилаючись на те, що він працює в поліції, чоловік подав клопотання не знімати його обличчя. Суд задовольнив. У 2014 році, коли Петро Блажівський керував ДАІ Полтавщини, Володимир Барчук очолював Комсомольський МРЕВ. Керівника, запевняє, бачив нечасто, лише тричі. Часто хворів. Щодо вимагання хабарів, то тут нічого не чув.

/ІНТЕРШУМ
- Чи вимагав Петро Ілліч Блажівський неправомірну вигоду?
- Ні, ніколи такого не було/

Далі прокуратура надала суду аудіозаписи телефонних розмов Володимира Барчука з керівниками різних МРЕВ Полтавщини. Розмова суто чоловіча зі значною часткою нецензурної лексики. Під час спілкування, переконує прокуратура, обговорювалися суми хабарів. Барчук був стурбований, оскільки вказаної суми, говорить, жодного разу не відвозив.

/- Було-було, таке маленьке, а таке...
- Тобі тисячу доларів теж?
- Ну да!
- Я ні разу ще не давав.
- Я - через раз.
- Маленький Гітлер.
- Я з ким не зізвонюся, то ти третій, хто не їде. Один я, дурак, їду/

/- Як ви можете прокоментувати свої слови?
- Я не пам'ятаю. Набір слів. Це було рік назад. Як тут прокоментувати?/

Далі можливі тисячі доларів хабарів підлеглі Блажівського називають хвилинами чи метрами ковбаси. А саму поїздку до Полтави з районів – періодом здачі звітів.

/- Він тобі «п'ятірку» так і залишив?
- Оці три місяці я 4 хвилини, а в цьому місяці - лише 3 хвилини/

/- Якщо взяти до уваги ваші розмови в цей день із Рябоконем, то ви з ним постійно спілкуєтеся про долари, а в кінцевому результаті переводите розмови на ковбасу чи хвилини. Це ви так завуальовано за долари спілкувалися?
- Я не пам'ятаю/

Ще один свідок, який мав з'явитися, – співробітник СБУ Полтавщини. Але його відправили в зону АТО.

/Андрій Жилін, прокурор
Коли він прибуде до місця дисклокації, то він зможе повідомити, який суд знаходиться найближче, і якщо буде така можливість, то провести відеоконференцію/

Захист Блажівського проти. Відрядження – це неповажна причина, переконує адвокат.

/Ігор Корєньков, адвокат
Ми бачимо, що вже в четвертий раз Бакало не може прийти дати покази, проявляє неповагу до суду. Зараз він каже про якусь відеоконференцію/

Суд вирішив: направити лист на ім'я керівника СБУ Полтавщини щодо сприяння явки свідка на наступне засідання. Якщо ж це буде неможливо, зазначає суддя, тоді вже проведуть відеоконференцію. Засідання перенесли на 22 грудня.

Стрічка новин