Якщо життя кисле, як лимон, зробіть із нього лимонад

Якщо життя кисле, як лимон, зробіть із нього лимонад. Як у старому вислові, героїня нашого наступного сюжету змогла влаштувати своє життя попри обставини. Утікачка із Маріуполя, де мала улюблену справу, не склала руки і не стала жалітися, а продовжила влаштовувати дитячі свята. Тепер – для полтавської малечі.

/інтершум
- Ну що ж, поїхали!
- Ну а хто сюди прийшов, радий вас вітати, веселіться і радійте на нашому святі/

Костюми – іще у процесі підготовки, а актори розучують тексти. Із прем'єрою вистави про святого Миколая планують поїхати до дитячого інтернату. Втім, прем'єра – це у Полтаві. Перший показ уже був рік тому, тільки із іншими акторами та в іншому місті.

/інтершум
Це вистава до Дня святого Миколая, прем'єра в нас була того року у місті Маріуполь, костюми розробляла наша творча команда/

Людмила Шурховецька у Полтаві уже майже рік. Із неспокійного Маріуполя вона тікала разом з мамою та чоловіком. Там її знали як організаторку дитячих свят, вона мала власну арт-студію.

/Інтершум – дитяче свято про Правила дорожнього руху/

У Полтаві на Людмилу звернув увагу обласний молодіжний центр, іще у травні місяці вона допомогла із підготовкою його проекту. Фестиваль дворових ігор, де дехто із дітей вперше дізнався, що таке паперові літачки, стрибалки та класики, був її ідеєю.

/Людмила Шурховецька
ТИТР: влаштовує дитячі свята
Коли в мене з'явилася ідея провести Фестиваль дворових ігор, бо в Україні, у інших містах він проводиться, і вже теж успішно, я подумала, що можна звернутися до такого центру, і вони були раді зі свого боку співпрацювати, бо для мене в принципі дуже важливі різні соціальні проекти/

У Полтаві нове народження арт-студії поки у процесі, аніматорів для неї набирають через базу вакансій обласного молодіжного центру. Його працівниця Олена, до речі, пробує себе на роль Ангела у виставі про святого Миколая.

/Олена Безнос, працівник відділу працевлаштування КУ «Обласний молодіжний центр»
Для студентів важко знайти роботу, бо це робота або в другій половині дня, або уже має бути якийсь досвід. У студентів його немає, тому робота аніматора – це чудовий варіант, от саме для підробітку для студентів, тому її вакансії ми розміщували у себе в базі, до нас звертаються люди по контактних номерах телефонів/

Після Дня святого Миколая вони планують ранки на Новий рік, Масляну, День закоханих. Людмила каже: на увесь рік плани розписані. І хай поки немає постійного місця для репетицій, є бажання триматися на плаву самій та бути корисною іншим. За офіційними даними, на Полтавщині 30 тисяч пересленців. Із них 10 тисяч працездатні. Значна частина досі не знайшли собі роботу.

Стрічка новин