Насильству немає виправдання

«Насильству немає виправдання» – акція під такою назвою відбулася цими вихідними у Полтаві. Влаштували її в рамках проведення кампанії «16 днів проти гендерного насилля». У підземному переході волонтери роздавали полтавцям інформаційні буклети, проводили соціологічне опитування, а також на картинах демонстрували, якою має бути щаслива жінка у сім'ї, де немає місця насильству.

З 25 листопада в Україні стартувала акція «16 днів проти гендерного насильства». У суботу розвіювати усталені суспільні стереотипи на кшталт «б'є – значить любить» взялися волонтери. Акція «Насильству немає виправдання» – результат спільної діяльності державних та недержавних установ. Під час неї полтавкам пояснюють: терпіти постійні побої та приниження у сім'ї – не варто, навпаки, потрібно говорити про це та шукати порятунок.

/Світлана Большева, керівник Центру дитячого розвитку, психолог БО «Світло надії»
Якщо про це не говорити, то начеб-то проблеми не існує, начеб-то не існує звернень до міліції, але щороку в Україні приблизно 1000 жінок гинуть саме від домашнього насильства, тобто, три жінки на день. Це страшно, наші жінки не завжди знають, що можна звернутися по допомогу, до кого можуть звернутися, хто може дійсно допомогти, як державні, так і недержавні установи/

Утім у більшості випадків, кажуть психологи, жінки воліють мовчати про свої сімейні тортури. Останні можуть виражатися не лише у застосуванні фізичної сили, це може бути також психологічне, економічне, сексуальне насилля. Покласти цьому край у Полтаві допомагають різноманітні служби, зокрема благодійна організація «Світло надії». Аби отримати допомогу, кажуть, достатьно лише прийти до них.

/Світлана Большева, керівник Центру дитячого розвитку, психолог БО «Світло надії»
Прийти, зателефонувати, у нас є стаціонарний телефон, мобільні телефони, можна звертатися безпосередньо до нашої організації за адресою Монастирська, 32А – це дитячий центр. Там так само ми надаємо допомогу. БО «Світло надії» – основний центр знаходиться на Артема 28А, телефон 60-60-81 або 2-06-20. Просто звертатися. Процедура дуже легка. Головне – бажання жінки і її готовність змінювати своє життя/

Аби дізнатися, як полтавці ставляться до проблеми насильства у сім'ї, озброївшись ручками та анкетами, у підземному переході волонтери проводять соцопитування.

/Андрій Островський, волонтер
Я запитую, чи вони самі стикаються в сім'ї, в повсякденному житті з насильством. Найчастіше – люди просто не знаходять слів, можливо, через їхній брак, або тому що вони просто не знають, що таке насильство. Якщо це так, то я просто цьому радий/

А поряд – виставка портретів усміхнених та радісних жінок. Такими, кажуть організатори акції, мають бути усі представниці прекрасної статі, які не знають, що таке домашнє насильство.

Стрічка новин