У Полтаві ремонтують колектор, якому більше 30 років

У Полтаві ремонтують колектор, якому більше 30 років. По вулиці Енгельса нині працівники комунального підприємства «Полтававодоканал» проводять аварійно-відновлювальні роботи. Комунальники кажуть: причина провалу, який виник на цій ділянці колектора, – сульфатно-газова корозія та людський фактор.

І в дощ, і в сніг, починаючи з кінця листопада, на цьому майданчику кипить робота. Майстри комунального підприємства «Полтававодоканал» лагодять каналізаційний колектор. Його діаметр – 1000 мм, пролягає він на глибині більше 5 метрів.

/Григорій Гриценко, майстер КП «Полтававодоканал»
Колектор був прокладений у 84 році, і зношеність, термін придатності вийшов/

На жаль, констатують у «Полтававодоканалі», вихід терміну експлуатації наближає сульфатно-газова корозія. Вона руйнує залізобетон. Як наслідок – просідання грунту і утворення так званих «провалів». Крім цього, на зношеність обладнання впливають несумлінні мешканці, які у каналазаційні стоки викидають тверді побутові відходи. Цю кіпу брудних ганчірок комунальники витягли з насосу, який перекачував стоки, лише за час знімання сюжету. На ділянці з провалом працюють провідні фахівці підприємства з залученням великої кількості техніки. Проте, кажуть, місце розташування колектора ускладнює проведення ремонтних робіт.

/Григорій Гриценко, майстер КП «Полтававодоканал»
Виник провал колектора. Зараз ставимо насосно-напорну станцію, щоб відвести воду, але великі труднощі з тим, що гаражі побудовані на колекторі, важко проводити роботи/

Зокрема над потужним колектором, який приймає стоки з великої частини міста, побудовані гаражі з порушенням охоронної зони. Відтак спеціалізованій техніці досить складно заїхати та розвернутися між близько розташованими гаражами, а обвідний колектор комунальникам доводиться будувати складними «зигзагами».

Стрічка новин